Agnieszka Pilaszewska nagle zniknęła z "Miodowych Lat". Co u niej słychać?

Agnieszka Pilaszewska
Agnieszka Pilaszewska
Źródło zdjęć: © AKPA

02.09.2023 06:00, aktual.: 05.09.2023 11:57

Agnieszka Pilaszewska zdobyła miłość widzów jako niezapomniana Alinka Krawczyk z "Miodowych lat". Aktorki trudno dziś szukać w telewizyjnych serialach, grywa jedynie niewielkie role. Jak dziś wygląda i co robi?

Serial Miodowe Lata powstał pod koniec lat 90. XX stulecia i z miejsca podbił serca widzów. Na kolejne odcinki czekano z niecierpliwością. Zabawne perypetie bohaterów, którzy pozornie różnili się jak woda i ogień, przyciągały przed ekrany rzesze fanów. O sukcesie stanowił świetny humor, ale także świetna obsada. Cezary Żak i Artur Barciś świetnie grali nietypowych przyjaciół.

Agnieszka Pilaszewska w "Miodowych Latach"

Ich żony także miały swoich wielbicieli. Zwłaszcza Alinka, grana przez Agnieszkę Pilaszewską. Cicha, spokojna, dobra żona, która potrafiła uderzyć pięścią w stół, gdy była potrzeba przywołać męża do porządku.

W pewnej chwili zastąpiła ją Katarzyna Żak, ale ta zmiana nie przypadła widzom do gustu. Przez lata o powodach odejścia Pilaszewskiej z serialu krążyły plotki. Jedna z nich głosiła, że to produkcja podziękowała Agnieszce ze względu na jej trudny charakter, a co za tym idzie, niełatwą współpracę. Czyżby więc jej postać, grana przez aktorkę, była zupełnie inna, niż ona sama?

Nie zrezygnowałam z grania w "Miodowych latach", żaden aktor nie może sobie pozwolić na zerwanie kontraktu. Myślenie, że jest inaczej, jest naiwne - przekonywała aktorka w rozmowie z Plejadą.

Artur Barciś rzucił nieco światła na to, dlaczego to żona Cezarego Żaka została zatrudniona, by grać także jego... serialową żonę.

Po raz tysięczny powtórzę, że to nieprawda. Pan Żak był akurat przeciwny. Polsatowi wyszło po prostu, że zabawnie będzie, jak żonę Karola (skoro nie ma innego wyjścia) zagra żona Cezarego, bo przypadkowo jest też aktorką.
To była bardzo dramatyczna i trudna decyzja. Kontynuowanie serialu z Agnieszką Pilaszewską było niemożliwe (o czym nie chcę pisać) i Polsatowi wydało się, że jeśli żonę Karola zagra żona aktora grającego główną rolę, to będzie najwłaściwsze wyjście z sytuacji. Wyszło, jak wyszło, ale i tak uważam, że Kasia zachowała się bardzo bohatersko, podejmując wyzwanie - tłumaczył serialowy Tadzio Norek.

Co robi dziś Agnieszka Pilaszewska?

Aktorka pojawiała się w wielu serialach i filmach, z reguły były to jednak niewielkie role. Co ciekawe, Pilaszewska jest świetną scenarzystką - odpowiada za takie hity jak Przepis na życie w TVN. Bez niej w ogóle nie byłoby tego serialu. Napisała też kilka odcinków Ultraviolet. Niedawno zaś współtworzyła scenariusz do bardzo popularnego serialu Netflixa - Gry rodzinne, świetnie przyjętego przez widzów. Występuje również w spektaklach w Teatrze Współczesnym oraz z powodzeniem prowadzi indywidualne kursy: aktorski i autoprezentacji.

Agnieszka Pilaszewska, Cezary Żak
Agnieszka Pilaszewska, Cezary Żak© Licencjodawca
Agnieszka Pilaszewska
Agnieszka Pilaszewska© Instagram
Agnieszka Pilaszewska
Agnieszka Pilaszewska© Instagram
Agnieszka Pilaszewska
Agnieszka Pilaszewska© Instagram
Źródło artykułu:Telewizja JastrząbPost
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także