Dorota Szelągowska nigdy nie studiowała architektury: "To jest mój kompleks"

Dorota Szelągowska zdradziła, czy żałuje wyboru studiów
Dorota Szelągowska zdradziła, czy żałuje wyboru studiów
Źródło zdjęć: © Licencjodawca
Merlot

23.12.2023 11:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dorota Szelągowska od prawie dekady prowadzi popularne programy wnętrzarskie. Celebrytka nigdy nie studiowała architektury. Okazuje się, że bardzo tego żałuje.

Dorota Szelągowska jest słynną projektantką wnętrz. Wbrew pozorom wybór jej wykształcenia nigdy nie był związany z architekturą. Córka Katarzyny Grocholi studiowała dziennikarstwo i nauki społeczne. Wspomnianych kierunków nigdy nie skończyła. Dopiero później gwiazda zdecydowała się zrobić kurs projektowania wnętrz.

Szelągowska w 2014 roku zaczęła prowadzić program wnętrzarski "Dorota Was urządzi". Sukces produkcji zapewnił jej angaż w wielu innych programach dotyczących urządzania pomieszczeń i nie tylko. Dorota na swoim koncie takie projekty jak "Polowanie na kuchnie", "Weekendowe metamorfozy Doroty" czy aktualnie emitowane "Totalne remonty Szelągowskiej". Po latach w branży zdradziła, czy żałuje nie podjęcia się studiów architektonicznych.

Dorota Szelągowska nigdy nie studiowała architektury, zdradziła, czy żałuje

Żałuję strasznie. (...) I to jest mój kompleks, owszem (...) Wtedy architektura kojarzyła mi się wyłącznie z mostami, matematyką i takimi rzeczami. Dopiero przed trzydziestką zrobiłam taki kurs, który uprawniał do wykonywania zawodu — powiedziała w wywiadzie dla portalu "Gala".

Dorota podzieliła się również swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi pracy projektantki wnętrz i doszła do wniosku, że wielu umiejętności nie jest się w stanie nauczyć na studiach. W tym przypadku kluczowe okazują się praca na budowie oraz tzw. smykałka.

Już po kilkunastu latach w tym zawodzie, też pracy z klientami i prowadzenia biura projektowego wiem, że oprócz studiów, które oczywiście są ważne, potrzeba bardzo dużo czasu spędzonego na budowie i potrzeba czegoś, czego nie wiem, czy można się nauczyć. Nie chodzi o wyobraźnię przestrzenną. Po prostu albo to masz, albo tego nie masz. (...) Wielu projektantów nie ma wykształcenia w projektowaniu wnętrz. Natomiast najwięcej uczymy się od ekip. (...) Największą wiedzę jesteśmy w stanie właśnie czerpać od naszych majstrów, stolarzy — dodała.

Dorota Szelągowska
Dorota Szelągowska© AKPA
Dorota Szelągowska
Dorota Szelągowska© AKPA
Dorota Szelągowska
Dorota Szelągowska© AKPA
Dorota Szelągowska
Dorota Szelągowska© AKPA
Źródło artykułu:JastrzabPost.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także