Grał Luksusa w "13 Posterunku". Po rozwodzie z Anną Samusionek znalazł szczęście u młodszej kobiety

Paweł Burczyk
Paweł Burczyk
Źródło zdjęć: © East News

16.10.2023 10:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Paweł Burczyk zasłynął dzięki roli w "13 Posterunku". Aktor był mężem Anny Samusionek.

Paweł Burczyk, czyli Luksus z "13 posterunku" był w związku małżeńskim z Anną Samusionek. Para miała długi staż związku, aż do momentu, gdy podczas Festiwalu Filmów Komediowych w Lubomierzu poznał córkę burmistrza. Rok później był już po rozwodzie z aktorką Anną Samusionek, gdyż jego serce skradła Olimpia Poniźnik.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Paweł Burczyk i Anna Samusionek rozwiedli się 23 lata temu

Rok po rozwodzie Paweł Burczyk oświadczył się Olimpii, a dwa lata później para wzięła ślub. Wybranką jego serca była córka burmistrza z Białorusi, Olgierda Poniźnika.

W uroczystościach weselnych wzięli udział tylko najbliżsi pary młodej. Nie była to huczna impreza, a raczej kameralne przyjęcie. Olimpia skradła serce aktora niemal od razu. Mimo że pochodziła z małego miasteczka, była niesamowicie inteligentna, czarująca i oczytana. 

Paweł Burczyk - dzieci 

Po ślubie para zamieszkała w Warszawie, a owocem ich miłości była córka, której nadali imię Wiktoria. 6 lat później na świecie pojawiło się kolejne dziecko. Tym razem był to syn Maksymilian, który okazał się spełnieniem marzeń aktora.  

U córki Pawła Burczyka stwierdzono autyzm

Niedawno aktor gościł w studiu "Dzień Dobry TVN". To tam na antenie opowiedział o tym, jak u Wiktorii rozpoznano autyzm.

Mówię o tym, bo trzeba pokazać całemu światu, że nasze dzieci nie są problemem do rozwiązania, jak się dzisiaj uważa w różnych instytucjach, tylko są cudem do odkrycia - wyjaśnił.

Burczyk został ambasadorem kampanii "Oswoić autyzm". Chciałby też przybliżyć społeczeństwu, z czym wiąże się ten rodzaj zaburzenia, dlatego wraz z żoną planuje nakręcenie filmu o życiu ich córki. 

My nigdy nie pytaliśmy, dlaczego nas to spotkało. Po coś nas anioły wybrały... Ona wybrała najlepszych rodziców. Marzymy, żeby w naszym filmie dziadka głównej bohaterki zagrał Robert De Niro. Dlaczego? On też jest ojcem autystycznego dziecka, co ujawnił niedawno - wyznał aktor w wywiadzie dla portalu "Aleteia".

  • Paweł Burczyk
  • Dzie? Dobry TVN i jego go?cie - kwiecie? 2023
Fot. Pawel Wodzynski/DDTVN/East News. Warszawa, 02.04.2023. Na planie programu Dzien Dobry TVN. N/z Pawel Burczyk Olga Legosz .
Pawel Wodzynski
  • Dzie? Dobry TVN i jego go?cie - kwiecie? 2023
Fot. Pawel Wodzynski/DDTVN/East News. Warszawa, 02.04.2023. Na planie programu Dzien Dobry TVN. N/z Pawel Burczyk .
Pawel Wodzynski
  • Paweł Burczyk
  • Paweł Burczyk
  • Premiera filmu ?ciema po polsku
Fot. TRICOLORS/EAST NEWS   WARSZAWA. 09.07.2021   Premiera filmu Sciema po polsku   n/z: BURCZYK PAWEL
TRICOLORS
[1/6] Paweł BurczykŹródło zdjęć: © Instagram
Źródło artykułu:Telewizja JastrząbPost
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także