Holecka, Dowbor, Rozenek, Ogórek, Jakimowicz, Skrzynecka - to oni stracili pracę w 2023. Jak sobie dziś radzą?

Katarzyna Dowbor, Danuta Holecka, Jarosław Jakimowicz, Magdalena Ogórek, Małgorzata Rozenek
Katarzyna Dowbor, Danuta Holecka, Jarosław Jakimowicz, Magdalena Ogórek, Małgorzata Rozenek
Źródło zdjęć: © KAPIF

31.12.2023 13:16, aktual.: 11.01.2024 22:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nawet cenieni dziennikarze nie mogą liczyć na stałość zatrudnienia - to udowodnił rok 2023. Zmiany w kierownictwie stacji, zmiany władz w kraju - to wszystko było powodem zniknięcia z anten kilku dobrze znanych twarzy. Kto musiał pożegnać się z pracą w mijającym roku i dlaczego?

Niepewne czasy, szalejąca inflacja, a oni stracili pracę! Niektórzy sami z niej zrezygnowali, inni nagle musieli pożegnać się z posadą. Jak wyglądał ostatni rok, jeśli chodzi o dziennikarzy i prezenterów popularnych programów?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Polsat zmienia obsady programów

W maju 2023 w Polsacie ogłoszono kilka zmian, które zszokowały widzów. Przede wszystkim z programem "Nasz Nowy Dom" po niemal 10 latach pracy, pożegnała się Katarzyna Dowbor. Dziennikarka nie ukrywała żalu, tym bardziej, że w tym roku miała obchodzić 40-lecie pracy zawodowej. Na szczęście Dowbor mogła liczyć na rodzinę, która wspierała ją w trudnych chwilach. Niedługo potem znalazła nową pracę - w Canal+ pokazuje, jak remontuje kolejny dom, tym razem własny.

Z programem pożegnała się też Katarzyna Skrzynecka. Aktorka również nie kryła się z tym, że to nie ona zadecydowała o tym kroku. Związana od samego początku z programem "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" była bardzo rozczarowana. Z programem pożegnał się wówczas także Piotr Gąsowski - choć ten w ramach gestu solidarności ze Skrzynecką. Pracę wówczas stracił także Michał Wiśniewski, zastąpiony przez Pawła Domagałę, który po dwóch edycjach zrezygnował z udziału w kolejnej.

Roszady w TVN

Największe zmiany dotyczyły programu "Dzień Dobry TVN". Z programem pożegnała się na przykład Małgorzata Rozenek. Małgorzata Ohme także wyleciała z pracy. Podobnie jak Agnieszka Woźniak-Starak i Anna Kalczyńska. Nowe porządki spowodowały, że z pracy zrezygnował także Filip Chajzer, który przez pewien czas miał kłopoty ze zdrowiem. Ten ostatni zajął się głównie biznesem, choć w wywiadzie dla Jastrząb Post wyznał, że jego wiosna i jesień będzie bardzo intensywna, także medialnie.

Ogromne zmiany w TVP

Po wyborach parlamentarnych w październiku 2023, w TVP zaczęły się ogromne zmiany. Część pracowników, zwłaszcza tych, których kojarzono z poprzednim obozem władzy, rezygnowała sama, część została zwolniona. Nowy rząd planuje kolejne zwolnienia, dlatego to na pewno nie koniec nowych twarzy i powrotów do publicznej stacji

Zaskoczeniem nie było pożegnanie się ze stacją Danuty Holeckiej, która znalazła już pracę w TV Republika. Do tej samej stacji przeszedł również Michał Adamczyk. Mówi się o zwolnieniu Magdaleny Ogórek. W ostatnich dniach roku podziękowano także Markowi Sierockiemu.

Zaskoczeniem było zwolnienie Jarosława Jakimowicza. Wspierający obóz rządzący dziennikarz został bez pracy, gdyż jego wybryki, a zwłaszcza traktowanie koleżanek z telewizji, stały się nie do wytrzymania.

  • Filip Chajzer
  • Rozenek - Majdan Malgorzata /
  • Magdalena Ogórek na ramówce TVP
  • Magdalena Ogórek
  • Danuta Holecka
  • Jarosław Jakimowicz
  • podziwianki
Dowbor Katarzyna 2023-06-22
KAPiF.pl
[1/7] Filip ChajzerŹródło zdjęć: © KAPIF | (c) by KAPiF
Źródło artykułu:Telewizja JastrząbPost
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także