Jak bliźniaczki! Ewa Minge pokazała stare zdjęcie mamy: "Tęsknię"

Ewa Minge
Ewa Minge
Źródło zdjęć: © KAPIF

14.01.2024 21:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ewa Minge podzieliła się pamiątkowym zdjęciem swojej mamy – Wiesławy Butkiewicz. Od razu widać wielkie podobieństwo.

Projektantka mody Ewa Minge jest córką Zbigniewa i Wiesławy Butkiewiczów. Jej ojciec niedawno świętował swoje 80. urodziny. Pan Wiesław jest malarzem. Wiesława odeszła w 2009 roku po długiej walce z chorobą nowotworową.

Córka była z matką bardzo blisko i często wspomina ją w mediach społecznościowych. 14 stycznia podzieliła się archiwalnym zdjęciem.

Ewa Minge pokazała zdjęcie swojej mamy

56-letnia gwiazda zamieściła na Instagramie stare zdjęcie swojej mamy. Pani Wiesława wyróżniała się burzą loków i ciekawymi rysami twarzy. Córka niewątpliwie odziedziczyła po niej urodę. Na tym nie koniec, gdyż Ewa dorzuciła do kadru wzruszający wpis.

Ciągle dzwonię do nieba… (...) Przegadać plany na najbliższe miesiące, lata… I słyszeć, że dam radę. Zapytać, czy lazur na moim obrazie jest tak intensywny, jak ten na jej plaży i czy aniołowie naprawdę mają tylko białe, pierzaste skrzydła. Wtedy znajduje rano na poduszce czarne, błyszczące pióro kruka. Mówiła, że wróci ptakami i pociągnie dalej mój horyzont niż ten za naszym oknem, przy którym sadzała na parapecie małą, piegowatą dziewczynkę i pokazywała gwiazdy…"tam kiedyś polecę"… poleciała – zaczęła.

Następnie dodała kilka słów o tym, jaka była pani Wiesława. Nie zabrakło przy tym smutnych wyznań dot. jej ostatnich chwil.

Dzwonię i czasem nie odbiera… Śpi, a może poszła do krawcowej uszyć sukienkę… Wysyłam wtedy wiadomość…"tęsknie mamo". I wtedy w nocy dzwonią dzwony cerkiewne, choć żadnej cerkwi w pobliżu nie ma. Nie była pełna żadnej wiary, nie miała swojego Boga. Kiedy przyszła trwoga, kupiła mały modlitewnik do Matki Bożej cierpliwie słuchającej… Nie modliła się o życie, a o lekką śmierć… Lekka nie była. Wszystko, co mogłam jej dać na ostatniej ziemskiej wycieczce do nieba, to godność i poczucie bezpieczeństwa, kiedy przechodziła granice. I jak to ona, odwróciła się i pomachała ręką, uśmiechnięta tymi swoimi kocimi oczami… Pomachała nie na pożegnanie, witała nowy wymiar. Tyle lat, tyle telefonów… Tyle pustego nieba nade mną… Tęsknie mamo – zakończyła Ewa.

Internauci zasypali Minge komentarzami – zarówno tymi z głosami wsparcia, jak i tymi, których autorzy dostrzegli podobieństwo między paniami.

Ewa Minge pokazała zdjęcie swojej mamy
Ewa Minge pokazała zdjęcie swojej mamy © Instagram
Źródło artykułu:Telewizja JastrząbPost
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także