Maciej Orłoś to jeden z najpopularniejszych dziennikarzy telewizyjnych, który w latach 1991-2016 prowadził Telexpress. Po zmianie rządu w 2016 roku zniknął z anteny, aby powrócić po niecałych ośmiu latach do programu. W ostatnich latach można było usłyszeć go w telewizji Wirtualnej Polski czy Radiu Zet.
Maciej Orłoś mówi o Szymonie Hołowni. "Najlepszy w historii III RP"
Orłoś wrócił i była to jedna z pierwszych zmian, która nastąpiła w TVP po tym, jak Sienkiewicz prowadził tam nowe władze. Nie dziwi więc, że popularny prezenter często wypowiada się na tematy polityczne. Teraz postanowił skomentować pracę Marszałka Sejmu, Szymona Hołowni.
- Pomijam tutaj kwestie poglądów i sympatii politycznych, bo to w ogóle nie o to chodzi. Natomiast jestem pełen podziwu i szacunku do Szymona Hołowni z kilku powodów - po pierwsze podjął życiową decyzję dotyczącą zmiany zawodu, poszedł w politykę, to trwa już ileś lat i on to robi konsekwentnie. Teraz jest Marszałkiem Sejmu, najlepszym w historii w III RP, który ma charakter, ma niesłychany refleks i wiedzę i jednocześnie lekkość w tym wszystkim - ocenia pracę Hołowni Orłoś.
Zobacz też: Agnieszka Chylińska rozgadała się o Prokopie i Wieniawie. Wyśpiewała, jacy z nich jurorzy
Zmiany w Telexpressie. Maciej Orłoś... za stary?
Już w grudniu potwierdzone zostały informacje, że po prawie ośmiu latach przerwy, do załogi Telexpressu wróci Maciej Orłoś, czyli postać kojarzona z tym programem od dekad. Nie obyło się jednak bez kontrowersji czy niewybrednych komentarzy ze strony polityków PiS-u. Jedną z takich opinii wyraziła posłanka, Teresa Pamuła podkreślająca, że dziennikarz jest już za stary i wygaduje głupoty, ale Maciej Orłoś nie przejął się takimi opiniami i kontynuuje pracę w TVP.