Magda Gessler o alkoholu na Komunii. Restauratorka ma jasną odpowiedź

09.06.2024 20:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na przestrzeni lat okres komunii świętych przypomina o dyskusji dotyczącej alkoholu na tego rodzaju imprezach. W naszym wywiadzie z Magdą Gessler zapytaliśmy, co ona sądzi na temat podawania mocniejszych trunków podczas uroczystości.

Maj, a także wczesne dni czerwca to okres komunijny, kiedy to katolickie dzieci podchodzą do swojego drugiego sakramentu. W Polsce uroczystość ta jest często powiązana z wystawnymi imprezami i prezentami dla urwisów - jak np. fura za 200 tys. złotych, jak w przypadku Rutkowskich.

Magda Gessler o menu na komunię

Rodzice maluchów podchodzących do komunii często zastanawiają się, w jaki sposób świętować uroczystość - w domu, w restauracji, czy przygotować jedzenie samodzielne, czy też może skorzystać z cateringu?

Na pytanie dotyczące menu na komuniach odpowiedziała niedawno Magda Gessler, która w wywiadzie z naszą reporterką Karoliną Motylewską zaproponowała swoje ulubione dania na komunię:

Dużo, dużo chłodników. I owoców.

Czy na komunii podawać alkohol? Magda Gessler odpowiada

Chwilę później Karolina zapytała restauratorkę o palący problem - komunia to impreza, a trudno ukrywać, że imprezy w naszym kraju kojarzą się z alkoholem. Czy zatem podczas tego rodzaju uroczystości powinno serwować się napoje wyskokowe? Gessler odpowiedziała:

Nie. Albo jeśli już, to jakiś bardzo delikatny poncz. Kompot z jakimś białym winem, sangria. Delikatne napoje, ale nie mocne alkohole absolutnie.

Możemy też założyć, że Gessler miała raczej na myśli poczęstunek w postaci kieliszka, czy dwóch, tak, by poprawić trawienie i wzbogacić smak jedzenia, a niekoniecznie stawianie open baru, w którym serwowane jest wino na beczki. To są jednak tylko nasze przypuszczenia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także