Majka Jeżowska jest zagorzałą przeciwniczką PiS. Po zmianach w TVP zasiadła na kanapie "PnŚ"

Majka Jeżowska jest zagorzałą przeciwniczką PiS. Po zmianach w TVP zasiadła na kanapie "PnŚ"

Ignacy Węgrzyn
21.02.2024 15:04

Majka Jeżowska, która w ostatnich latach dała się poznać jako zagorzała przeciwniczka PiS-u i Telewizji Polskiej oceniła zmiany w mediach publicznych. Piosenkarka wspomniała o swojej wizycie w "Pytaniu na Śniadanie".

Zmiany w Telewizji Polskiej to temat chętnie podejmowany przez gwiazdy, które w ostatnich latach nie miały najlepszych stosunków z mediami publicznymi. Jedną z nich jest Majka Jeżowska. W ostatnich latach pionierka muzyki dziecięcej coraz chętniej wypowiada się na tematy społeczno-polityczne i nie specjalnie kryje się ze swoją dezaprobatą dla działań rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Majka Jeżowska jest przeciwniczką PiS

Zapewne sporo osób pamięta kultowe już nagranie z 50. urodzin Andrzeja Piasecznego, podczas których Jeżowska wtórowała jubilatowi w skandowaniu czołowego hasła zagorzałych przeciwników byłego obozu rządzącego. Niewątpliwie był to jeden z głównych powodów, dla których piosenkarka została wykreślona z listy gwiazd zapraszanych do udziału w programach Telewizji Polskiej, która wówczas silnie sympatyzowała z PiS-em.

Majka Jeżowska znów w TVP. Tak oceniła swoją pierwszą wizytę po zmianach władzy

Wielka rewolucja w mediach publicznych sprawiła, że wiele gwiazd, które miały "bana" na występy w Telewizji Polskiej, znów zaczęły gościć na jej antenie. Taki los spotkał Majkę Jeżowską, która przy okazji Dnia Babci pojawiła się w "Pytaniu na Śniadanie". Wokalistka nie omieszkała o tym wspomnieć przy okazji ostatniego wywiadu z reporterką portalu Jastrząb Post.

Byłam w "Pytaniu na Śniadanie". Przy pierwszej możliwej okazji, wylądowałam w "Pytaniu na Śniadanie" na kanapie i było to niezwykle wzruszające i takie dziwne uczucie, że przekroczyłam w ogóle próg budynku przy ul. Woronicza i ucieszyłam się bardzo, że pewne zmiany zostały dokonane, bo nie da się tego nie zrobić — stwierdziła.

Majka Jeżowska o zmianach w Telewizji Polskiej

Majka Jeżowska w rozmowie z Jastrząb Post skomentowała także zmiany, które przez wielu określane są jako "drastyczne" wszak z anteny zdjęto wiele znanych nazwisk, które uważane były za gwiazdy TVP. Wokalistka nie ukrywała jednak, że nie jest na bieżąco z tym, kto pożegnał się z pracą na Woronicza, bo od kilku lat nie ogląda Telewizji Polskiej.

Myślę, że ci, którzy są fachowcami w danej dziedzinie, to zostają. A ci, którzy niekoniecznie są kompetentni, ale są faworyzowani, to pewnie musieli odejść. Nawet nie wiem dokładnie kto, bo nie oglądałam TVP od kilku lat, więc nie wiem, co tam się wydarzyło. Ja byłam na kanapie z okazji Dnia Babci i prawdopodobnie jeszcze raz się tam pojawię — podsumowała Jeżowska.

Jesteście fanami Majki Jeżowskiej?

Amazon Prime, dokument, KUBA, "KUBA" - premiera dokumentu Amazon Prime, luty 2024, premiera, premiera dokumentu, Majka Jeżowska
Amazon Prime, dokument, KUBA, "KUBA" - premiera dokumentu Amazon Prime, luty 2024, premiera, premiera dokumentu, Majka Jeżowska© akpa | AKPA
Źródło artykułu:pudelek.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także