Martyna Wojciechowska o aborcji. Stawia sprawę jasno: "Powinnyśmy dostać ten wybór"

Martyna Wojciechowska o aborcji. Stawia sprawę jasno: "Powinnyśmy dostać ten wybór"

Martyna Wojciechowska o aborcji (fot. KAPiF)
Martyna Wojciechowska o aborcji (fot. KAPiF)
Źródło zdjęć: © KAPiF
17.04.2024 15:24

Martyna Wojciechowska wyraziła mocne stanowisko na temat aborcji. Znana podróżniczka, że każda kobieta w Polsce powinna mieć do niej legalny i bezpieczny dostęp. W rozmowie z nami podała swoje argumenty.

Martyna Wojciechowska niejednokrotnie wypowiadała się na tematy społeczno-polityczne. Dla najpopularniejszej polskiej podróżniczki są to niezwykle istotne kwestie. W rozmowie z nami wspomniała, dlaczego uważa legalny dostęp do aborcji za podstawowe prawo.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Martyna Wojciechowska ma zdecydowane stanowisko o aborcji

Wojciechowska od długiego czasu uważa, że aborcja powinna być ogólnodostępna i przeprowadzana w bezpiecznych warunkach. Jest zdania, że wiele kobiet w kraju chciałoby dokładniej takiej samej wizji życia w Polsce.

W rozmowie z Jastrząb Post nazwała aborcję "podstawowym prawem":

Ja mam w tej kwestii bardzo jasne poglądy od bardzo dawna i bardzo jasno je komunikuje. Jestem pewna, że wypowiadam się w imieniu nie tylko swoim, ale wielu, wielu kobiet w Polsce. Uważam, że możliwość decydowania o sobie dla każdej kobiety powinna być podstawowym prawem, które nie powinno być dyskutowane i nie powinno być zbywalne. Jestem zdania, że powinnyśmy dostać ten wybór i tą możliwość - powiedziała.

Wojciechowska szanuje poglądy innych

Chociaż sama ma bardzo mocne poglądy na temat aborcji, nie zamierza bojować z innymi i narzucać im swoich argumentów. W wywiadzie przyznała, że szanuje argumenty innych i nie zamierza na siłę zmieniać światopoglądów.

Jeśli ktoś ma inne poglądy, to w zupełności szanuję i rozumiem. Uważam, że każdy powinien postępować w zgodzie z własnym sumieniem, ale niekoniecznie narzucać tego innemu człowiekowi - wyjaśniła.
Martyna Wojciechowska ma mocne stanowisko na temat aborcji (fot. KAPiF)
Martyna Wojciechowska ma mocne stanowisko na temat aborcji (fot. KAPiF)© KAPiF
Źródło artykułu:JastrzabPost.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także