Michał Szpak zdradza kulisy swojego odejścia z TVP. Wspomniał o "batalii politycznej"

12.02.2024 11:23, aktual.: 12.02.2024 11:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Michał Szpak przez kilka sezonów zasiadał w fotelu trenera "The Voice of Poland". W tej roli radził sobie wyśmienicie, szybko zyskując sympatię fanów. W rozmowie z Jastrząb Post wyjawił, dlaczego pożegnał się z programem. Czy po zmianach, jakie zaszły w TVP, myśli o powrocie?

Michał Szpak od samego początku kariery budził kontrowersje. Szerszej publiczności dał się poznać w programie "X Factor", gdzie porwał publiczność swoim wykonem piosenki "Dziwny jest ten świat" Czesława Niemena. W kolejnych latach o artyście było coraz głośniej, wydał płytę, a także przeszedł przez preselekcję i otrzymał możliwość reprezentowania Polski w konkursie "Eurowizji", gdzie zajął 8. miejsce. Następnie był jurorem w "The Voice of Poland", a teraz będzie można oglądać go w programie "Czas na Show. Drag me Out", gdzie również będzie oceniał występy innych osób.

Głośne odejście Michała Szpaka z TVP

I choć Michał Szpak był lubiany przez widzów "The Voice of Poland", musiał zniknąć z programu. Wszystko za sprawą jego przekonań. Jak sam opowiadał w wywiadzie dla Pudelka, doświadczył mobbingu. Ludzie z produkcji programu przed nagrywaniem podchodzili do niego i sprawdzali, czy w swoim ubiorze nie "przemycił" żadnego nawiązania do symboliki LGBT+.

Powrót Michała Szpaka do "The Voice of Poland"? "Kochałem ten program"

Reporterka Jastrząb Post Karolina Motylewska porozmawiała ze Szpakiem podczas eventu promującego "Drag me out". Piosenkarz nie ukrywa, że udział w "The Voice of Poland" był dla niego wielkim wydarzeniem. W końcu zasiadł w gronie doświadczonych muzyków, którzy od wielu lat występują na największych scenach w kraju. Jak wspomina ten czas i czy tęskni za formatem?

- Oczywiście, że tak. Kochałem ten program, uwielbiałem w nim być. Pamiętam, jak dostałem propozycję, żeby dołączyć do składu jurorskiego. Stresowałem się, jak wypadnę. Bałem się, że zostanę zjedzony i sobie nie poradzę. (...) Mentalnie mi tego bardzo brakuje. Ale sytuacja w tamtym okresie była bardzo niewygodna i zupełnie przeciwna moim przekonaniom. Musiałem się wycofać z tego formatu. Nie mógłbym uczestniczyć w czymś, co przestało być w jakiś sposób programem rozrywkowym, a stało się batalią polityczną - powiedział nam Michał Szpak.

Czy widzi szanse na powrót do muzycznego show?

- Jeśli nadarzy się taka sytuacja i dostanę taką propozycję, to wtedy będę ją rozpatrywał. Na ten moment nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie, ale tak czy inaczej, była to niezwykła, fantastyczna przygoda. Dwóch moich podopiecznych wygrało, świetnie sobie radzą i jestem z tego bardzo dumny - podsumował artysta.

Michał Szpak o TVP i powrocie do "The Voice of Poland"
Michał Szpak o TVP i powrocie do "The Voice of Poland"© fot. Instagram
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także