Czy Danuta Holecka odejdzie z TVP? W mediach gruchnęła sensacyjna nowina

Danuta Holecka
Danuta Holecka
Źródło zdjęć: © ONS

30.11.2023 15:05, aktual.: 30.11.2023 15:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dwa źródła potwierdziły redakcji "Na Temat", że Danuta Holecka odchodzi z TVP. Warunki jej rzekomego odejścia są jednak zaskakujące.

Danuta Holecka jednak zrezygnuje z pracy w TVP? "Na Temat" opublikowało sensacyjne doniesienia. Niedawno szefowa "Wiadomości" twierdziła, że nie zamierza ustępować tylko ze względu na zmianę władzy. Źródła twierdzą jednak, że dokumenty są już podpisane.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Danuta Holecka odchodzi z TVP?

Redakcja "Na Temat" opublikowała sensacyjne doniesienia. Według dwóch, niezależnych źródeł, Danuta Holecka ma odejść ze stacji telewizyjnej 12 grudnia. Czyżby dziennikarka, która jeszcze miesiąc temu zapowiadała, że nie ugnie się tylko ze względu na wygraną opozycji w wyborach, zmieniła zdanie?

Ponoć dokumenty są już podpisane. Czy to oznacza, że na 100 proc. Holecka po prostu złożyła broń i odejdzie z TVP? Dziennikarka postawiła ciekawy warunek. Ma odejść 12 grudnia, ale z okresem wypowiedzenia, który wynosi 12 miesięcy. To oznacza, że w takim wypadku będzie otrzymywała hojne wynagrodzenie jeszcze przez rok, nawet jeśli zostanie odsunięta od wykonywania obowiązków służbowych.

Plany Danuty Holeckiej na przyszłość

"Na Temat" skontaktowało się z dziennikarką. Najpierw stwierdziła, że to bzdura, ale potem powiedziała, że redakcja może pisać, co chce, a ona nie zamierza nikomu się tłumaczyć.

Danuta Holecka pierwsze główne wydanie "Wiadomości" poprowadziła w 1997 roku. Następnie jej kariera meandrowała - dziennikarka zajmowała różne stanowiska, była przenoszona do TVP Info i TVP3, czyli faktycznie degradowana. Po tym, jak PiS wygrało wybory, jej kariera zaczęła nabierać rumieńców. Wróciła do prowadzenia głównego wydania "Wiadomości". Od 2019 roku szefuje programem.

Jastrząb Post skontaktował się z biurem TVP, aby potwierdzić bądź wykluczyć informacje, opublikowane przez Natemat.pl, jednak do momentu publikacji artykułu nie otrzymaliśmy wiadomości zwrotnej. Jak tylko do nas dotrze, opublikujemy ją.

  • Danuta Holecka
  • Danuta Holecka
  • Danuta Holecka
  • Danuta Holecka
[1/4] Danuta HoleckaŹródło zdjęć: © ONS | Daniel Wysocki/ONS, P.Kibitlewski/ONS, Pawel Kibitlewski/ONS
Źródło artykułu:Telewizja JastrząbPost
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także