Pamiętacie Krysię z "Plebanii"? Milionów nie dorobiła się na serialu

Pamiętacie Krysię z "Plebanii"? Milionów nie dorobiła się na serialu

Bernadetta Machała-Krzemińska jest milionerką
Bernadetta Machała-Krzemińska jest milionerką
Źródło zdjęć: © KAPIF
05.05.2024 16:00

Bernadetta Machała-Krzemińska, czyli Krystyna z serialu "Plebania", jest milionerką. Na czym się dorobiła? To ona założyła kanał TTV, który przejął TVN.

Bernadetta Machała-Krzemińska kojarzona jest z rolą Krysi w serialu "Plebania", choć zagrała wiele ról u najlepszych reżyserów, łącznie z Andrzejem Wajdą. W pewnej chwili zniknęła z show-biznesu i zajęła się biznesem. Jak się okazuje - bardzo intratnym.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Bernadetta Machała-Krzemińska dostała rolę w serialu męża

Pomysłodawcą i producentem serialu "Plebania" był mąż aktorki - Stanisław Krzemiński. Nic dziwnego, że aktorka otrzymała rolę w nowej produkcji. W pamięci wielu widzów na zawsze pozostała zatem "Krysią". Jednak ta praca dała jej także kolejne, ogromne możliwości.

Podczas pracy na planie, zaprzyjaźniła się ze scenarzystą produkcji, ale jeszcze bardziej z jego żoną, Magdą Mikołajczak-Olszewską. Panie rozumiały się tak dobrze, że postanowiły wspólnie założyć firmę. Wspólniczkami zostały pod koniec 2005 roku. Każda dysponowała 90 udziałami o wartości 45 tysięcy złotych. Firma Stavka miała zajmować się wieloma dziedzinami, między innymi wydawaniem książek, telewizją kablową i produkcją nagrań i filmów.

Tak Bernadetta Machała-Krzemińska dorobiła się milionów

Obie panie zaczęły współpracować - co nie dziwne - z "Plebanią" także na etapie organizacji castingów i zdjęć próbnych Nic dziwnego, skoro producentem serialu, a także prezesem firmy Stavka była ta sama osoba - Stanisław Krzemiński.

w 2011 roku jednak Bernadetta Machała-Krzemińska wraz ze wspólniczką otrzymały koncesję na nadawanie kanału U-TV. Kilka miesięcy po tym sprzedały 25% udziałów w spółce Grupie TVN, następnie pozbyły się kolejnych 25,5% udziałów. Obecnie TVN posiada całość udziałów spółki. Nie trzeba dodawać, że transakcja opiewała na grube miliony, sama pierwsza parta udziałów została sprzedana za ponad milion złotych. Kanał U-TV został przekształcony w kanał TTV, który dziś radzi sobie całkiem nieźle.

Bernadetta Machała-Krzemińska zniknęła z ekranów. Najpierw zakończono zdjęcia do "Plebanii", następnie, po zagraniu kilku epizodycznych ról w serialach, aktorka całkowicie przestała grać. Nie wyklucza jednak, że jeszcze otrzyma propozycję, którą rozważy. Na razie nie narzeka na swoje finanse, dlatego nie musi decydować się na coś, co nie do końca jej odpowiada.

Bernadetta Machała-Krzemińska została milionerką
Bernadetta Machała-Krzemińska została milionerką© KAPIF | � by KAPIF.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także