Patryk Jaki atakuje "Dzień dobry TVN". Przestrzega rodziców. "Trzymać swoje dzieci z dala"

Patryk Jaki atakuje "Dzień dobry TVN". Przestrzega rodziców. "Trzymać swoje dzieci z dala"

Patryk Jaki oburzony materiałem w "Dzień Dobry TVN"
Patryk Jaki oburzony materiałem w "Dzień Dobry TVN"
Źródło zdjęć: © KAPIF
23.04.2024 11:37, aktualizacja: 23.04.2024 12:11

Patryk Jaki słynie z bardzo konserwatywnych poglądów. Europoseł z ramienia Solidarnej Polski postanowił zabrać głos w sprawie jednego z niezwykle istotnych tematów podjętych przez "Dzień dobry TVN". Chodziło o niebinarność, co bardzo nie spodobało się politykowi. Zareagował mocnym wpisem.

Patryk Jaki w polskiej polityce funkcjonuje od ponad dekady. Przez lata był posłem w polskim sejmie. Następnie, w 2019 roku został wybrany do Parlamentu Europejskiego, w którym zasiada do dziś. Ma jasno sprecyzowane, prawicowe poglądy. Jest zwolennikiem zakazu aborcji czy przyjmowania imigrantów, natomiast mocno wspiera klasyczny model rodziny, wyznając konserwatywne zasady. Teraz postanowił wypowiedzieć się na temat TVN-u i przedstawionego w nim materiału.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Temat niebinarności w "Dzień dobry TVN". "Istnieje całe spektrum płci"

W jednym z ostatnich odcinków "Dzień dobry TVN" na kanapie zasiadły osoby niebinarne, czyli takie, które nie uznają się wyłącznie ani za mężczyznę, ani kobietę. Prowadzący porozmawiali z Hihi Kalisiakiem i Lu Olszewskim o ich poglądach i podejściu do samych siebie, a pretekstem do spotkania była wydana niedawno książka Renaty Kim "Pomiędzy" podejmująca temat takich osób. Według gości programu trudno jest im stwierdzić, kim są, będąc pomiędzy kobietą i mężczyzną lub całkowicie poza klasycznym określeniem płci.

Niebinarność jako taka, to przede wszystkim zbiór wszystkich tożsamości płciowych, które nie są ani całkowicie męskie, ani całkowicie kobiece, czyli że ktoś po prostu nie jest ani kobietą, ani mężczyzną. Jest czymkolwiek pomiędzy albo poza, ponieważ to nie jest tak, że jest osoba binarna kobieca, osoba binarna męska i poza tym jest jeszcze trzecia płeć, czyli osoba niebinarna i koniec. To jest całe spektrum i tam mieści się bardzo dużo różnych tożsamości - powiedział Kalisiak.

Patryk Jaki reaguje na rozmowę w "Dzień dobry TVN". "Trzymajcie dzieci z dala"

Słynący ze wspomnianego konserwatyzmu Patryk Jaki widział materiał i rozmowę z osobami niebinarnymi w TVN-ie i nie mógł przejść obok niego bez komentarza. Na swoich social mediach polityk często dzieli się z fanami i wyborcami swoimi spostrzeżeniami i tak też było tym razem. Postanowił krótko, aczkolwiek niezwykle wymownie skomentować to, co przygotowało "Dzień dobry TVN".

Trzymać swoje dzieci z dala od tej telewizji - napisał Jaki.

Partyk Jaki po raz kolejny pokazał, że jest zwolennikiem czarno-białego podejścia do tematu tożsamości płciowej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także