To koniec "Ojca Mateusza". Piotr Polk zabrał głos

To koniec "Ojca Mateusza"?
To koniec "Ojca Mateusza"?
Źródło zdjęć: © AKPA | AKPA

10.05.2024 11:18, aktual.: 10.05.2024 13:51

Piotr Polk w niedawnym wywiadzie opowiedział nieco więcej na temat przyszłości "Ojca Mateusza". Aktor zdradził, jak czuje się na planie serialu, ale też rzucił niepokojące słowa. Popularna produkcja zniknie z anteny TVP?

"Ojciec Mateusz" to jeden z najpopularniejszych i najdłuższych seriali Telewizji Polskiej. Na antenie jest od blisko 16 lat i niedługo widzowie będą mogli obejrzeć 400. odcinek. I choć dalej cieszy się dużą popularnością, to nie wiadomo, czy niebawem nie zniknie z anteny. W takim tonie wypowiedział się niedawno Piotr Polk, czyli jeden z odtwórców głównych postaci serialu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Piotr Polk o kontynuacji "Ojca Mateusza". Będzie kolejny sezon?

W jednym z niedawnych wywiadów dla Plotka, Piotr Polk opowiedział nieco więcej na temat serialu "Ojciec Mateusz". Aktor nie jest zdziwiony, że serial przypadł do gustu Polakom, bowiem to jedna z nielicznych produkcji w naszym kraju, która mimo ciągłości i blisko 400 odcinków, w każdy z nich opowiada osobną historię. Zdradził, że kolejny, 32. sezon z pewnością powstanie. To bez wątpienia świetna informacja dla fanów serialu, którzy tłumnie zasiadają przed ekranami telewizorów, aby śledzić dalsze losy ojca Mateusz i Oresta Możejki.

Koniec "Ojca Mateusza" bliski? Piotr Polk nie ma wątpliwości

Choć serial może pochwalić się świetnymi wynikami oglądalności (średnio 1,64 mln widzów wg Nielsena), to Piotr Polk studzi nieco emocje. Zaznacza, że ekipa jest cały czas gotowa do nagrywania kolejnych odcinków, jednak wszystko zależy od widzów. W rozmowie z Plotkiem zaznaczył, że wszystko leży w rękach oglądających, bowiem jeśli dalej będzie zapotrzebowanie, to z pewnością "jeszcze kilka odcinków nakręcą".

Jeżeli tylko widz dojdzie do wniosku, że jeszcze można nas oglądać, to jeszcze pewnie z parę odcinków zrobimy. Na razie nic o końcu nie wiemy. Czy się ta praca nudzi? Czasem. Ale nie narzekam, bo ciągle robię coś innego i wchodzę w nowe projekty. Nie żyję tylko tym serialem. Ubieram ten mundur, robię co mam zrobić, a potem go ściągam i o tym bohaterze zapominam - powiedział we wspomnianym wywiadzie Piotr Polk.

Kochasz programy rozrywkowe i polskie seriale? To tak jak my! Jeśli chcesz wiedzieć więcej, dołącz do naszej grupy na Facebooku!

Grupa dla fanów seriali i programów TV
Grupa dla fanów seriali i programów TV© AKPA
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także