Polsat zabrał głos po odejściu Macieja Dowbora. Prezenter opuszcza stację po 20 latach

Maciej Dowbor odchodzi z Polsatu (fot. AKPA, Instagram)
Maciej Dowbor odchodzi z Polsatu (fot. AKPA, Instagram)
Źródło zdjęć: © AKPA, Instagram

13.06.2024 17:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Maciej Dowbor zaskoczył fanów swoją informacją o odejściu z Polsatu. Prezenter zabawiał publiczność stacji przez 20 lat. Teraz poznaliśmy także oficjalne stanowisko drugiej strony.

Nie takich wieści od Macieja Dowbora spodziewali się fani. Prezenter znany z m.in. "Twoja twarz brzmi znajomo" ogłosił na Instagramie, że po 20 latach współpracy rozstaje się z Polsatem. Utożsamiany przez długi czas ze stacją ze słońcem w logo, postanowił wyruszyć na poszukiwanie nowych wyzwań. Na ten moment robi sobie jednak przerwę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Dlaczego Maciej Dowbor odszedł z Polsatu?

Swoją zaskakującą decyzję zawodową Dowbor uzasadnił w poście skierowanym do widzów. Tam też wyjaśnił, że w ostatnim czasie czuł się wypalony i potrzebuje w swoim życiu czegoś świeżego.

Od razu ucinam spekulacje. Nic złego się nie stało, nie mam i nie miałem żadnych pretensji, żali ani otwartych konfliktów. Po prostu coś się we mnie wypaliło. Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść. A ja uznałem, że to jest ten moment, kiedy mogę odejść na własnych zasadach, zostawiając po sobie, mam nadzieję, fajne projekty i dobre wspomnienia… W Polsacie spędziłem 20 lat bez kilku miesięcy. To był fantastyczny czas, który mnie ukształtował i w ogromnej mierze zawodowo stworzył - napisał.

Oficjalne stanowisko Polsatu w sprawie Dowbora

Polsat postanowił zabrać głos po oświadczeniu Dowbora. W oficjalnej wiadomości wysłanej do mediów możemy zapoznać się z krótkim przeglądem działalności prezentera podczas pracy dla stacji.

Jego przygoda z Polsatem rozpoczęła się w 2005 roku od roli prowadzącego reality show "Granice strachu". Od tego czasu był gospodarzem, prowadzącym i prezenterem wielu programów rozrywkowych, gali i koncertów. W latach 2007 - 2017 współprowadził magazyn kulturalny "Się kręci", a niezmiennie od 2014 roku ulubiony muzyczny program Polaków "Twoja twarz brzmi znajomo". Ostatni raz mogliśmy go oglądać w maju na scenie Opery Leśnej, jako jednego z prowadzących Polsat Super Hit Festiwal - czytamy.

Włodarze Polsatu są wdzięczni Dowborowi za lata jego wkładu, o czym nie omieszkali poinformować w zakończeniu prasowej notki.

Telewizja Polsat serdecznie dziękuje Maciejowi Dowborowi za 20 owocnych wspólnie spędzonych lat i życzy wielu dalszych sukcesów - czytamy.
Maciej Dowbor żegna się z Polsatem (fot. AKPA)
Maciej Dowbor żegna się z Polsatem (fot. AKPA)© AKPA
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także