Radek Pestka z "Top Model" rozważał najgorszy scenariusz. Poruszające wyznanie

Radek Pestka (fot. KAPiF)
Radek Pestka (fot. KAPiF)
Źródło zdjęć: © KAPiF

19.01.2024 10:52, aktual.: 19.01.2024 11:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Radek Pestka, zwycięzca 5. edycji "Top Model", przechodził w swoim życiu ciężkie chwile. Jego sytuacja życiowa zmusiła go do rozważenia najgorszego scenariusza: odebrania sobie życia. O swoim kryzysie opowiedział w poruszający sposób w ostatnim wywiadzie.

Zwycięstwo w 5. edycji popularnego programu Top Model stanowiła dla niego przepustkę do świata show-biznesu. Radek Pestka w ekspresowym tempie stał się rozpoznawalnym bywalcem salonów, a w dodatku zaczął realizować się także jako influencer. Droga na ścianki była jednak dla niego wyjątkowo ciężka. Pewien okres swjego życia model wspomina jako mroczny czas, kiedy rozważał najgorszą opcję z możliwych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Radek Pestka podjął próbę odebrania sobie życia

W wywiadzie udzielonym Dzień dobry TVN Pestka podzielił się trudnymi wspomnieniami z etapu, gdy nie radził sobie z własnym zdrowie psychicznym. Sytuacja była tak ciężka, że zmusiła go do próby odebrania sobie życia.

Jest taka sytuacja w życiu, że jest wszystko w porządku i nagle cały twój świat się wali. Tracisz kontrakty, tracisz tak naprawdę wszystko, masz cały ten hejt wokół siebie. [...] I ta próba została podjęta - powiedział.

Model nie mógł odnaleźć swojego miejsca ani w domu, ani w szkole. Jedno i drugie miejsce kojarzyło mu się z przemocą psychiczną i szykanami.

Większość myśli samobójczych jest spowodowanych, też w moim przypadku, raz sytuacją rodzinną, dwa szykanowaniem w szkole. [...] Ja miałem taką sytuację, że trafiłem na super pedagogów w szkole. [...] U mnie w domu problem był trochę bagatelizowany, nie było przemocy fizycznej, ale była przemoc psychiczna - wyjaśnił.

Wolał spędzać czas w szkole

Przebywanie w domu wiązało się dla niego z tak dużym dyskomfortem, że wolał zostawać w szkole. Podzielił się poruszającą refleksją:

Jak najwięcej czasu chciałem spędzić w szkole, mimo tego, że były problemy szykanowania, nie chciałem wracać do tego domu.

Na całe szczęście jednak Radkowi udało się rozwinąć skrzydła. Osiągnął sukces i zdobył uznanie w świecie modelingu. Chociaż nadal żyją w nim nieprzyjemne wspomnienia, nie zamierza zatrzymywać się w miejscu i szuka swojego szczęścia.

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze – zwróć się po pomoc. Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111 Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123 Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212 W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.

  • elle style awards
Pestka Radek 2023-04-27
KAPiF.pl
  • Pestka Radek2019-02-27
skos
  • Napoleon - premiera filmu
n/z: Pestka Radek / Napoleon - premiera filmu - 2023-11-20 / fot.KAPiF
KAPIF.pl
  • Premiera nowego zapachu YSL MYSLF
n/z: Pestka Radek / Premiera nowego zapachu YSL MYSLF - 2023-09-14 / fot.KAPiF
KAPIF.pl
[1/4] elle style awards Pestka Radek 2023-04-27 KAPiF.plŹródło zdjęć: © Licencjodawca | (c) by KAPiF
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także