Sonia Szyc dostała rolę dzięki ojcu? Córka Borysa Szyca odpiera zarzuty

Sonia Szyc
Sonia Szyc
Źródło zdjęć: © Instagram.com

22.09.2023 14:12

Kiedy Sonia Szyc otrzymała rolę w filmie "Miało cię nie być", wiele osób zarzucało jej, że angaż załatwił jej sławny ojciec. Córka Borysa Szyca w wywiadzie wyjaśniła, jak naprawdę dostała się do obsady.

Borys Szyc to jeden z najpopularniejszych polskich aktorów, który na swoim koncie ma role w wielu kinowych hitach. W ślady znanego taty postanowiła pójść córka gwiazdora, Sonia Szyc, która wystąpiła u boku ojca w filmie "Miało cię nie być". W wywiadzie postanowiła rozprawić się z plotkami, jakoby miała otrzymać angaż do produkcji dzięki protekcji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Sonia Szyc dostała rolę dzięki ojcu? Córka Borysa Szyca dementuje plotki

Córka Borysa Szyca udzieliła wywiadu "Wysokim Obcasom" i odniosła się do oskarżeń o nepotyzm. Sonia Szyc opowiedziała, w jaki sposób dowiedziała się o castingu do roli w "Miało cię nie być".

Tata odebrał mnie z dworca, mówiąc, że napisał do niego jakiś reżyser, że szukają dziewczyny na casting do roli 17-latki. Zapytał go, czy ja w ogóle coś gram i czy mogłabym spróbować, bo chcą mnie zobaczyć (...). A że tata profesjonalnie zajmuje się aktorstwem, to poprosili, byśmy przyszli we dwójkę. Filmowego ojca miał grać ktoś inny, ale chodziło o to, żebym czuła się bardziej komfortowo, żeby tata mi podegrał scenę (...). Tydzień później okazało się, że oboje mamy rolę w tym filmie - opowiadała.

Jak widać, to raczej Borys Szyc otrzymał rolę przy okazji castingu, na który wybrała się Sonia. Córka polskiego gwiazdora poradziła sobie świetnie i otrzymała nagrodę za najlepszy debiut Off Camera 2023. Czy postanowiła na stałe związać się z aktorstwem?

Sonia Szyc pójdzie w ślady ojca? Córka Borysa Szyca o aktorstwie

Aktorski debiut Sonii Szyc był naprawdę imponujący i wróży 19-latce karierę w polskim przemyśle filmowym. Czy córka Borysa Szyca zdecydowała się na pozostanie w branży, którą podbił jej tata? Nie ukrywała, że początkowo chciała wręcz odciąć się od sławnego ojca.

Unikałam aktorstwa, jak ognia. Miałam jednak potrzebę uniezależnienia się od taty i bycia Sonią, a nie "córką Borysa Szyca" (…) Nawet po otrzymaniu nagrody pojawiały się głosy, że załatwił mi ją tata. Pisano, że do filmów powinni brać ludzi po akademii aktorskiej. Czytałam, że niektórzy studiują pięć lat aktorstwo i są gnojeni, a tutaj przychodzi córka Szyca i dostaje rolę. To mi się wydało śmieszne, bo nawet jeśli chciałabym być po szkole aktorskiej, to jak miałabym zrobić to w wieku 17 lat? - mówiła w wywiadzie.

Sonia Szyc nie zaprzeczyła więc doniesieniom, że świetny występ w "Miało cię nie być" to dopiero początek jej aktorskiej kariery. Wiele wskazuje na to, że Borys Szyc będzie miał jeszcze niejeden powód do dumy z córki.

  • Sonia Szyc
  • Sonia Szyc
  • Sonia Szyc
  • Sonia Szyc
[1/4] Sonia SzycŹródło zdjęć: © Instagram.com
Źródło artykułu:Telewizja JastrząbPost
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także