Stanisława Ryster nie żyje. Była gwiazdą TVP, przez lata miała żal o zwolnienie. "Prezes zrobił mi świństwo..."

Stanisława Ryster nie żyje. Była gwiazdą TVP, przez lata miała żal o zwolnienie. "Prezes zrobił mi świństwo..."

Stanisława Ryster nie żyje
Stanisława Ryster nie żyje
Źródło zdjęć: © Facebook
04.04.2024 15:40

Stanisława Ryster zmarła w wieku 82 lat. Zyskała ogromną popularność jako prowadząca "Wielkiej Gry". Widzowie cenili ją za profesjonalizm, kulturę i ciepły uśmiech. Niemal do końca życia miała żal za to, jak wyrzucono ją z pracy.

Stanisława Ryster zmarła 04.04.2024 w wieku 82 lat. Informację podał Mariusz Machnikowski, wielokrotny zwycięzca "Wielkiej Gry.

"Zmarła Stanisława Ryster. Jeśli ktoś był legendą TVP, to ona na pewno. Pochwalę się - w jednym z wywiadów powiedziała, że spotkała się niedawno z "jednym ze swoich ulubionych graczy". Potwierdziła mi potem, że to chodziło o mnie. Tydzień wcześniej zaprosiłem ją na kawę...".

Informację potwierdziła rodzina gwiazdy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Stanisława Ryster prowadziła "Wielką Grę"

"Wielka Gra" emitowana była w TVP od 1962 roku. W 1975 roku prowadzącą teleturniej została Stanisława Ryster. W grze trzeba było wykazać się ekspercką wiedzą na temat danej kategorii, nad weryfikowaniem prawidłowych odpowiedzi czuwali profesorowie i doktorowie nauk.

Stanisława Ryster była gospodynią teleturnieju aż do 2006 roku, gdy zdjęto program z anteny. Nie obyło się bez skandalu...

Stanisława Ryster miała żal o zwolnienie z TVP

O tym, że "Wielka Gra" nie będzie już emitowana, jej prowadząca dowiedziała się... z gazety. Była bardzo oburzona tym faktem.

Nikt nie powiedział: "Taka nasza decyzja". A w pełni na to zasłużyłam i nagrodami, i tytułem gwiazdy telewizyjnej. Nie mieli ze mną kłopotów, nie było żadnych uwag - wspominała w rozmowie z "Wysokimi Obcasami".

Stanisława Ryster nie gryzła się w język i dosadnie wyraziła, co myślała o tym, jak została potraktowana.

Zrobili mi świństwo, bo ukrywali w tajemnicy do ostatniej chwili (...) To był szczyt chamstwa. Jak zdjęli mój program, to moja noga więcej tam nie postała. I już nie postanie - wyznała w rozmowie z "Faktem".

Prezenterka była też oburzona postawą TVP wobec uczestników. Ponieważ nie wyemitowano ostatnich odcinków, nie mieli szans zagrać o najwyższe stawki.

Regulamin mówi, że TVP płaci dwa tygodnie po emisji programu. A tego programu już nie będzie. Więc nagroda przepada - powiedziała "Gazecie Wyborczej".

Choć kilka razy mówiło się o powrocie teleturnieju na antenę, ostatecznie nie podjęto takiej decyzji.

Stanisława Ryster
Stanisława Ryster © KAPIF | � by KAPiF.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także