Szczena z "Chłopaków do wzięcia" znalazł się w potrzebie. Prosi o przelewy na swoje konto

Znany z "Chłopaków do wzięcia" "Szczena" żyje na granicy ubóstwa
Znany z "Chłopaków do wzięcia" "Szczena" żyje na granicy ubóstwa
Źródło zdjęć: © TikTok
Kamil Kozłowski

20.12.2023 16:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Serial paradokumentalny "Chłopaki do wzięcia" nieodłącznie kojarzy się z postacią Szczeny. Mężczyzna nie radzi sobie życiowo po opuszczeniu więziennych murów. Właśnie zaapelował do internautów o przelanie pieniędzy na jego konto.

"Chłopaki do wzięcia" od 11 lat cieszą się niesłabnącą popularnością widzów Polsatu. Niektórzy jego bohaterowie uzyskali spory rozgłos, który wykracza już poza występy w serialu. Bez wątpienia jedną z takich osób jest Ryszard Dąbrowski, znany szerokiej publiczności jako "Szczena". Nawet ci, którzy nie śledzą jego losów, najprawdopodobniej mogą go kojarzyć z kultowej już sceny kradzieży roweru swojej matki.

Mężczyzna ma jednak na koncie dużo poważniejsze przewinienia. W przeszłości był poszukiwany listem gończym za dopuszczanie się oszustw kredytowych i kilkukrotne prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości. Znacznie poważniejsza w skutkach okazała się awantura w jego domu, po której został aresztowany w związku z pobiciem dziecka i jego matki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Bohater "Chłopaków do wzięcia" żyje w ogromnej biedzie

40-latek kilka miesięcy temu wyszedł na wolność. Początkowo wydawało się, że wreszcie wykorzysta szansę od losu. Znajomy załatwił mu dobrą pracę w Holandii, w której zarabiał 800 euro tygodniowo. Niestety, skłonność do nałogów okazała się silniejsza.

Olbrzymia popularność internetowa "Szczeny" w żaden sposób nie przekłada się na jego sytuację finansową. Mężczyzna na własne życzenie żyje bardzo skromnie. Na swoim TikToku zaprezentował wnętrza zapuszczonego mieszkania, w którym aktualnie przebywa, po tym, jak jego dom, któremu groziło zawalenie, został całkowicie wyburzony.

Uczestnik dokumentu wykorzystuje swoje niemałe zasięgi internetowe celem łatwego wzbogacenia się. Mając tak zszargany wizerunek oczywiście nie może liczyć na współprace influencerskie. W związku z tym bezpośrednio zwraca się do swoich "fanów" o wsparcie finansowe.

Początkowo wydawało się to czymś zupełnie nieszkodliwym, kiedy oferował nagrywanie życzeń lub pozdrowień za określoną stawkę. Wszak wiele gwiazd również korzysta z takich możliwości zarobkowych. Ostatnie opublikowane nagrania wskazują jednak, że sytuacja "Szczeny" jest dramatyczna.

Mężczyzna wcześniej prosił o pomoc materialną celem remontu mieszkania czy kupienia prezentu dla synka. Tym razem jednak posunął się zdecydowanie za daleko. Zaapelował do obserwatorów tiktokowych o przesłanie mu choćby symbolicznej kwoty pieniędzy na... papierosy.

Siemaneczko, jeżeli ktoś mnie lubi, to niech mi ktoś wyśle na paczkę papierosów - prosił (?) w trakcie transmisji na żywo.

"Szczena" w tym celu podał do publicznej wiadomości swój numer telefonu. Najbardziej łagodni w wypowiedziach internauci piszą w komentarzach, że każdy jest kowalem swojego losu. Większość wprost wyraża oburzenie z powodu jego postępowania i braku chęci do podjęcia pracy.

Szczena
Szczena© Instagram
Szczena
Szczena© Instagram
Szczena z synem
Szczena z synem© Instagram
Źródło artykułu:JastrzabPost.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także