Tak Matthew Perry dostał rolę w "Przyjaciołach". Zdał się na cud? "Padłem na kolana"

Matthew Perry
Matthew Perry
Źródło zdjęć: © ONS

31.10.2023 09:07

Niewiele brakowało, a Matthew Perry nie zostałby gwiazdorem "Przyjaciół". Aktor wspominał, że przed tym, jak otrzymał propozycję roli Chandlera, stało się coś niezwykłego.

Matthew Perry nie żyje. Aktor zmarł 28 października 2023 roku w wieku 54 lat. Cały świat opłakuje gwiazdora kultowego serialu "Przyjaciele", który wcielił się w jedną z ulubionych postaci widzów. Nie wszyscy fani Perry'ego znają jednak niezwykłe kulisy jego angażu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Matthew Perry wymodlił sobie rolę? Opowiadał o kulisach angażu do "Przyjaciół"

W swojej autobiografii zatytułowanej "Przyjaciele, kochankowie i ta Wielkia Straszna Rzecz" Matthew Perry wspominał, że niedługo przed otrzymaniem angażu do "Przyjaciół" czytał doniesienia prasowe o Charliem Sheenie. Niespodziewanie aktor poczuł, że musi się pomodlić.

Pisali, że Sheen po raz kolejny wpadł z jakiegoś powodu w kłopoty. Pamiętam, że pomyślałem: dlaczego miałoby go to obchodzić, skoro jest sławny. I wtedy nieoczekiwanie padłem na kolana, zacisnąłem mocno oczy i zacząłem się modlić, choć nigdy wcześniej tego nie robiłem — wspominał.

Po kilku tygodniach miał otrzymać telefon z propozycją zagrania Chandlera w kultowej już produkcji. Aktor jednak wtedy przymierzał się do gry w innym serialu. Co przekonało go do "Przyjaciół"?

Matthew Perry wspominał angaż do roli Chandlera. Dla "Przyjaciół" porzucił inny serial?

Matthew Perry miał za sobą rolę w pilotażowym odcinku serialu "LAX 2194", kiedy otrzymał propozycję zagrania w "Przyjaciołach". Nie ukrywał, że scenariusz od razu go zachwycił.

Scenariusz był zabawny i naprawdę dobry. Rola była dla mnie idealna. Fakt, iż nie mogłem się o nią ubiegać z powodu produkcji o bagażowych, doprowadzał mnie do szaleństwa — wspominał.

Na szczęście dla Perry'ego producenci nie byli zachwyceni pilotażowym odcinkiem "LAX 2194" i serial nie został zrealizowany, a Matthew mógł zadebiutować na ekranach jako Chandler.

  • ALAIN ROLLAND / MAXIMA PROD / BESTIMAGE
  • "JENNIFER CAPRIATI" ET "MATTHEW PERRY" A LA BOUTIQUE VERSACE A PARIS "PLEIN PIED"
AGENCE / BESTIMAGE
  • "MATTHEW PERRY" 1ERE FILM "ROMY ET MICHELLE" LOS ANGELES "PLAN AMERICAIN"
AGENCE / BESTIMAGE
  • ALAIN ROLLAND / MAXIMA PROD / BESTIMAGE
homme, portrait
[1/4] ALAIN ROLLAND / MAXIMA PROD / BESTIMAGEŹródło zdjęć: © ONS | ALAIN ROLLAND / MAXIMA PROD / BESTIMAGE
Źródło artykułu:Telewizja JastrząbPost
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także