Takiej porażki nie odnieśli nawet Brzozowski i Komarenko. DO NIEJ należy najgorszy wynik Polski na Eurowizji

Takiej porażki nie odnieśli nawet Brzozowski i Komarenko. DO NIEJ należy najgorszy wynik Polski na Eurowizji

Do kogo należy najgorszy polski wynik na Eurowizji? (fot. KAPiF)
Do kogo należy najgorszy polski wynik na Eurowizji? (fot. KAPiF)
Źródło zdjęć: © KAPiF
18.04.2024 14:16

Wielkimi krokami zbliża się tegoroczny półfinał Eurowizji. Na reprezentantkę naszego kraju, Lunę, spadło mnóstwo krytyki. Niektórzy przewidują, że da najniżej oceniany polski występ w historii. Do kogo na ten moment należy ten niechlubny rekord? Od tej artystki poradzili sobie lepiej nawet Brzozowski i Komarenko!

Fani Eurowizji mogą już zacierać ręce. 7 maja rozpoczną się półfinały tegorocznego konkursu europejskiej piosenki. W tym roku Polskę reprezentować będzie Luna ze swoim przebojem "The Tower". Niektórzy już teraz wieszczą porażkę i historycznie niski wynik - po ostatnich występach artystki zaufanie słuchaczy mocno spadło. Wkrótce przekonamy się, jak sobie poradzi.

Kto do tej pory dzierży tytuł osoby, która zdobyła dla Polski najniższy wynik w historii? Ani Rafał Brzozowski, ani Iwan Komarenko nie zaliczyli takiej wtopy, choć ich występy są już legendarnie nieudane.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Jestem" Magdaleny Tul zapowiadało się obiecująco

Mało osób o tym pamięta, ale najgorszy występ w historii polskiej reprezentacji na Eurowizji zaliczyła Magdalena Tul. Artystka po tym, gdy pokazała się w "Jaka to melodia?", postanowiła wypłynąć na szerszą wodę. Eliminacje udało jej się zakończyć pomyślnie dzięki utworowi "Jestem", któremu wieszczono duży komercyjny sukces.

Magdalena Tul odniosła porażkę na "Eurowizji"

Niestety, ciężko mówić w przypadku tego utworu o sukcesie eurowizyjnym. Jury przyznało piosenkarce marne 18 punktów, co jest najniższym wynikiem kiedykolwiek uzyskanym przez Polaków na Eurowizji. Tul zajęła ostatnie miejsce w półfinale, a to natychmiast ją przekreśliło.

"Jestem" nie zapewniło artystce wystarczająco dużej rozpoznawalności na rodzimej scenie, wkrótce przestała bywać na ściankach. Nie zrezygnowała jednak z kariery muzycznej. W zeszłym roku udało jej się nawet wydać album.

Magdalena Tul zdobyła rekordowo niski wynik podczas Eurowizji (fot. KAPiF)
Magdalena Tul zdobyła rekordowo niski wynik podczas Eurowizji (fot. KAPiF)© KAPiF
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także