To pytanie przerosło gracza. Koło ratunkowe też nie pomogło. Wybrnął z opresji?

To pytanie przerosło gracza. Koło ratunkowe też nie pomogło. Wybrnął z opresji?

Hubert Urbański
Hubert Urbański
Źródło zdjęć: © Instagram
13.09.2023 12:52, aktualizacja: 13.09.2023 13:15

Pytania w Milionerach czasem są śmiesznie łatwe, czasem kosmicznie trudne. Innym razem po prostu podchwytliwe. Tym razem zawodnik nieźle się napocił, zanim odpowiedział, a i tak nie był pewien swojego wyboru.

Program Milionerzy cieszy się od lat ogromnym zainteresowaniem widzów. Dzięki charyzmatycznemu prowadzącemu mają ochotę oglądać kolejne odcinki. Także odcinki specjalne, organizowane z okazji różnych świąt, cieszą się popularnością.

Milionerzy w pigułce

Program emitowany był na antenie TVN już w 1999 roku, choć między emisjami kolejnych serii następowały czasem długie, nawet kilkuletnie przerwy. W roli prowadzącego pojawiał się zawsze Hubert Urbański i wiele osób nie wyobraża sobie nikogo innego, kto mógłby go zastąpić.

W historii programu po główną nagrodę sięgnęło dotychczas pięć osób. Bank został zdobyty w roku 2010, 2018, 2019, 2021 i 2022 roku.

Sam teleturniej zmieniał się nieco. Dodawano koło ratunkowe oraz ograniczono dostęp do Pytania do publiczności ze względu na pandemię. Dodano ścieżkę gry, w której uczestnik mógł skorzystać z 4 kół ratunkowych, ale nie miał gwarantowanej sumy 40000 zł.

Pytanie o operę pokonało uczestnika Milionerów

Pytania o tzw. wiedzę akademicką przeplatają się w teleturnieju z tymi o wiedzę codzienną, praktyczną. Ostatnio Hubert Urbański zapytał jednego uczestnika o operę.

Którą niezdolną do stałego uczucia bohaterkę znanej opery najlepiej charakteryzują słowa "Habanery"?

A.  Toscę

B. Aidę

C. Carmen

D. Halkę

Uczestnik miał kłopot z udzieleniem odpowiedzi. Nie był pewien swojego wyboru, więc zdecydował, że skorzysta z koła ratunkowego i zadzwonił, jak się okazało, do swojej mamy. Ona jednak także nie znała prawidłowej odpowiedzi. Ostatecznie gracz poprosił o zaznaczenie odpowiedzi C, choć nadal nie wiedział, czy dobrze robi.

Udało mu się przejść etap pytania za 5 tysięcy. Prawidłową odpowiedzią była właśnie Carmen, bohaterka opery Georges'a Bizeta - Carmen.

Udałoby się Wam odpowiedzieć na to pytanie?

Hubert Urbański, prowadzący program Milionerzy
Hubert Urbański, prowadzący program Milionerzy © Instagram
Hubert Urbański, prowadzący program Milionerzy
Hubert Urbański, prowadzący program Milionerzy © Instagram
Hubert Urbański, prowadzący program Milionerzy
Hubert Urbański, prowadzący program Milionerzy © Instagram
Źródło artykułu:Telewizja JastrząbPost
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także