"TTBZ 19": ekipa programu oskarżona o rasizm. Jest reakcja Nicka Sincklera

Nick Sinckler (fot. EastNews)
Nick Sinckler (fot. EastNews)
Źródło zdjęć: © EastNews

10.09.2023 17:40

Twoja Twarz Brzmi Znajomo 19. Niektórzy internauci przekonują, że w programie promuje się rasizm. Czarnoskóry uczestnik show, Nick Sinckler, publicznie na to zareagował.

Tej jesieni na antenie Polsatu zadebiutowała 19. edycja popularnego programu muzycznego Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Tym razem w rywalizacji biorą udział następujący uczestnicy: Ewelina Flinta, Kuba Szmajkowski, Jagoda Szydłowska, Pola Gonciarz, Magdalena Kumorek, Marcin JanuszkiewiczJakub Gąsowski.

Po ostatnim odcinku w sieci wybuchła burza. Szmajkowski wcielił się w postać rapera Kendricka Lamara. Na tę okazję ucharakteryzowano go na osobę czarnoskórą. To nie spodobało się niektórym internautom, którzy zarzucili TTBZ

promowanie tzw. blackface , uznawanego w USA za rasistowski (więcej na Pudelku).

Znowu rasizm, znowu blackface. Bardzo to smutne!
Polska chyba musi się edukować o kulturze osób czarno skorych.. "N word" i "black face"? W TV? Bardziej rasistowskim się być nie da.
To szalone, jak zacofany może być ten kraj. Większość ludzi nawet nie widzi tutaj problemu. Polska powinna się poinformować o obcych kulturach, a nie tylko żyć we własnej bańce ignorancji – pisali.

Na zarzuty zareagował Nick Sincler – uczestnik show o afroamerykańskich korzeniach.

Nick Sinckler reaguje na ataki na TTBZ

Pochodzący z Nowego Jorku Sinckler na Instagramie stanął w obronie swoich kolegów z programu.

Nadszedł czas na edukację. Faktycznie określenie "blackface" było używane do wyśmiewania lub ośmieszania czarnych ludzi. W tym programie zajmujemy się wyglądem i wykonywaniem muzyki niektórych artystów, którzy wywarli wpływ na ten świat poprzez muzykę i sztukę, którą stworzyli – zaczął wiadomość do jednego z krytyków. Nie czuję, aby ktoś z nas szydził czy wyśmiewał. Nie widzę, by się z nas śmiali. Widzę, jak celebrują wielkość, którą wnieśliśmy do świata.

Jego zdaniem zachodzi olbrzymia różnica pomiędzy wyśmiewaniem a docenieniem kogoś.

Jeśli nie widzisz różnicy między wyśmiewaniem/szydzeniem a oddawaniem hołdu wspaniałym czarnoskórym artystom, których muzyka wpłynęła na świat... to twój problem, nie mój – dodał.

Przypomnijmy, że podobne oskarżenia pod adresem programu zdarzały się już wcześniej.

Źródło artykułu:Telewizja JastrząbPost
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także