TVN triumfuje nad TVP. Wyniki mówią same za siebie. "Pytanie na Śniadanie" zaliczyło KLĘSKĘ?

TVN triumfuje nad TVP (fot. KAPiF)
TVN triumfuje nad TVP (fot. KAPiF)
Źródło zdjęć: © KAPiF

14.06.2024 15:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wyniki oglądalności programów śniadaniowych dają do myślenia. "Dzień dobry TVN" wysunęło się na prowadzenie kilka miesięcy i trzyma pozycję. "Pytanie na Śniadanie" musi mierzyć się z ogromnymi spadkami. To dla stacji spory cios.

Od lat "Dzień dobry TVN""Pytanie na Śniadanie" rywalizują o miano najlepszego, najczęściej oglądanego przez widzów programu śniadaniowego. TVN i TVP prześcigają się w pomysłach na to, jak przyciągnąć większą publiczność. Ciężko jednak nie zauważyć, że od jakiegoś czasu telewizja publiczna radzi sobie coraz gorzej na tym polu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zmiany w TVP przyczyną porażek w oglądalności?

Wiele osób zapytanych o spadki w oglądalności programów TVP wskazuje przeprowadzone tam gruntowne zmiany. Po zwolnieniu wszystkich par w "Pytaniu na Śniadanie" i zastąpieniu ich nowymi spory procent dotychczasowych widzów zrezygnował z dalszego śledzenia tego formatu. Od tamtego czasu statystyki nie prezentują się najlepiej.

"Dzień dobry TVN" triumfuje. TVP ma duży problem?

Jak podają Wirtualne Media, "Dzień dobry TVN" od kilku miesięcy pozostaje na pozycji lidera w kategorii programów śniadaniowych w Polsce. Średnia oglądalność w maju wyniosła 315 tys. osób. "Pytanie na Śniadanie" oglądało średnio 306 tys. osób. Różnica wydaje się niewielka, jednak diabeł tkwi w szczegółach.

Rok temu śniadaniówkę od TVP w tym samym miesiącu włączyło średnio 417 tys. osób. Oznacza to, że oglądalność programu spadła o 111 tys. Ten wynik śmiało można odczytywać jako dużą porażkę telewizji publicznej. Czas pokaże, czy ta tendencja się utrzyma.

Ekipa "Dzień dobry TVN" ma powody do radości (fot. KAPiF)
Ekipa "Dzień dobry TVN" ma powody do radości (fot. KAPiF)© KAPiF
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także