Wróżono mu wielką karierę, zginął tragicznie, mając 21 lat. Fani do dziś wspominają aktora "Rodziny zastępczej"

Marcin Kołodyński, Monika Mrozowska
Marcin Kołodyński, Monika Mrozowska
Źródło zdjęć: © fot. Instagram

25.01.2024 15:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

"Rodzinę zastępczą" oglądały rzesze Polaków. Przez lata śledzili losy Kwiatkowskich i czekali na kolejny odcinek. Część odtwórców ról, zwłaszcza młodych, wybrała inną ścieżkę drogi niż aktorstwo. Jednego z młodych członków ekipy spotkał tragiczny los.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Polacy uwielbiali "Rodzinę Zastępczą"

Serial, który opowiadał o perypetiach czteroosobowej rodziny, do której dołącza troje adoptowanych dzieci, stał się fenomenem. Do dziś popularnością cieszą się emitowane powtórki. Gabriela Kownacka i Piotr Fronczewski stworzyli niesamowicie ciepły obraz rodziny, w której, choć nie zawsze wszystko idzie jak po maśle, kocha się i wybacza.

Dzieciaki, które zaczynały swoją przygodę z aktorstwem w tym serialu, wybrały różną drogę. Monika Mrozowska czy Aleksandra Szwed kontynuują karierę aktorską. Za to Misheel Jargalsajkhan pracuje jako lekarka.

Tragiczne losy aktora "Rodziny Zastępczej"

Jeden z aktorów, który pojawiał się w serialu od pierwszych odcinków jako chłopak Majki, granej przez Monikę Mrozowską, był typowany na przyszłego gwiazdora. Marcin Kołodyński nie bał się kamery, bo pracował jako prezenter w "5-10-15" i "Rowerze Błażeja". Wróżono mu karierę w show-biznesie.

Poznałam go na planie. Lubiłam słuchać jego szalonych pomysłów, gdyż wiedziałam, że za moment wprowadzi je w życie. Zazdrościłam mu tego (…) Rano jechał ze mną na zdjęcia do serialu, po południu leciał na uczelnię, a wieczorem miksował muzykę na imprezie. Nigdy nie wiedziałam, jak on to robi i skąd bierze tyle energii - wspominała po latach Monika Mrozowska w rozmowie z Onetem.

1 lutego 2001 roku w Gliczarowie Górnym k. Białego Dunajca Marcin Kołodyński zjeżdżał po słabo oświetlonym stoku na desce surfingowej. Na trasie jego zjazdu znajdował się ratrak. Gdy młody mężczyzna go zauważył, nie było czasu na reakcję. Uderzył w pojazd i zginął na miejscu. Choć od tego dnia mijają właśnie 23 lata, fani Marcina wciąż o nim pamiętają, o czym świadczą wpisy w mediach społecznościowych.

Pamiętacie postać, którą grał w "Rodzinie zastępczej"?

Marcin Kołodyński, Monika Mrozowska w "Rodzinie Zastępczej"
Marcin Kołodyński, Monika Mrozowska w "Rodzinie Zastępczej"© fot. Instagram
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także