Wypadek na planie filmu Patryka Vegi. Zapadł wyrok w sprawie postrzelenia operatora

Wypadek na planie filmu Patryka Vegi. Zapadł wyrok w sprawie postrzelenia operatora

Patryk Vega
Patryk Vega
Źródło zdjęć: © KAPIF
04.11.2023 07:50

Zapadł wyrok w sprawie wypadku, do jakiego doszło na planie jednego z filmów Patryka Vegi. Operator został postrzelony z ostrej amunicji. Po kilku latach sąd podjął decyzję.

Patryk Vega znany jest z produkcji kontrowersyjnych, podejmujących dyskusyjne tematy, a zdaniem wielu osób, nastawionych na szokowanie widza. Specjalnością reżysera jest kino sensacyjne, które wymaga dużej ostrożności z uwagi na obecność broni. Niestety, w 2016 roku na planie produkcji "Czerwony punkt" doszło do wypadku. Teraz sąd ogłosił wyrok w sprawie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Na planie filmu Patryka Vegi doszło do wypadku. Operator został postrzelony

Na planie "Czerwonego punktu" 21 grudnia 2016 roku postrzelony został operator Petro Aleksowski. W jednej ze scen, w której snajper oddaje strzał w stronę kamery, brał udział emerytowany żołnierz GROM. Okazało się, że broń mężczyzny była naładowana ostrą amunicją. Strzał trafił w nogę, roztrzaskując kość operatora, który wymagał operacji i rehabilitacji. Patryk Vega miał przeznaczyć 100 tysięcy złotych na pomoc w leczeniu Aleksowskiego. Teraz dowiedzieliśmy się, jaką decyzję w sprawie oskarżonego o nieumyślne spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu Ireneusza S. podjął sąd.

Jest wyrok w sprawie postrzelenia operatora na planie filmu Patryka Vegi

Proces Ireneusza S. rozpoczął się w 2019 roku, został skazany przez Sąd Rejonowy Warszawa-Wola na sześć miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok, ale sprawa przeniosła się do sądu okręgowego. Jak informuje "Wprost", Sąd Okręgowy w Warszawie 3 listopada 2023 roku zadecydował o podtrzymaniu wyroku pierwszej instancji. Sędzia miała zaznaczyć, że Ireneusz S. działał nieumyślnie.

  • Patryk Vega
  • Patryk Vega
  • Patryk Vega
  • Patryk Vega
[1/4] Patryk VegaŹródło zdjęć: © KAPIF | � by KAPIF.pl
Źródło artykułu:Telewizja JastrząbPost
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także