Zawalczył o lepsze życie i schudł 170 kilogramów. Gwiazdor "Gogglebox" dokonał niemal niemożliwego

Mateusz Big Boy Borkowski schudł 170 kg
Mateusz Big Boy Borkowski schudł 170 kg
Źródło zdjęć: © Instagram

11.06.2024 07:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mateusz "Big Boy" Borkowski dał się poznać szerszej publiczności, gdy ważył około 250 kilogramów. Mężczyzna postanowił zmienić swoje życie i schudł, stawiając na trzy kluczowe aspekty. Jak mu się to udało?

Mateusz "Big Boy" Borkowski zasłynął, gdy wziął udział w programie "Gogglebox. Przed telewizorem". Komentował tam oglądane programy telewizyjne. Teraz znany jest bardziej ze swojej ogromnej metamorfozy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Mateusz "Big Boy" Borkowski schudł 170 kilogramów

Mężczyzna nie przejmował się swoją dużą wagą, dopóki nie poszedł do lekarza, u którego usłyszał okrutną prawdę na temat swojej przyszłości.

"Słuchaj stary, ty za dwa, trzy lata umrzesz. Ważysz 250 kg, serce ci stanie, upadniesz, nawet nie będziesz wiedział kiedy" - wspominał Borkowski w wywiadzie dla portalu Co za Tydzień.

Mateusz "Big Boy" Borkowski postanowił wtedy zmienić swoje życie i zawalczyć o to, by kolejne lata nie były dla niego źródłem ogromnego stresu. Postanowił poddać się operacji bariatrycznej, dzięki której zaczął chudnąć.

Na to postawił podczas odchudzania Mateusz "Big Boy" Borkowski

Mateusz postanowił podzielić się swoim sposobem na sukces. Udzielając wywiadu dla "Party", przekazał, na czym skupił się podczas swojej przemiany.

Badania, psycholog i ruch, to są trzy najważniejsze kwestie według mnie. Badania, bo może być prozaiczna sytuacja, jakaś choroba typu insulinooporność, tarczyca. Może lekarz to załatwić, może zmiana trybu życia, a może wykluczenie czegoś z jadłospisu i już sobie chudniesz. Nie musisz się katować, zarzynać. Później psycholog, bo najważniejsze jest to, żeby głowa współgrała z ciałem. Jak masz spokój w głowie to i ciało się uspokoi. Po trzecie ruch, nie trzeba biegać milionów kilometrów, wystarczy się ruszać, spacer, rower, hulajnoga - opowiadał.

Mateusz "Big Boy" Borkowski zdradził, że nigdy nie wybrał się na siłownię, by chudnąć przez ćwiczenia. Na jego zdjęciach i filmach na Instagramie można jednak zauważyć, że celebryta wciąż stara się być w ruchu - przede wszystkim jeździ na rowerze, a także spaceruje.

Mateusz "Big Boy" Borkowski schudł 170 kilogramów
Mateusz "Big Boy" Borkowski schudł 170 kilogramów © Instagram
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także