Romanowska nie przyciąga widzów? Wyniki oglądalności mówią wszystko

Romanowska nie przyciąga widzów? Wyniki oglądalności mówią wszystko

Nasz nowy dom z Elżbietą Romanowską ma mniejszą oglądalność, niż z Katarzyną Dowbor
Nasz nowy dom z Elżbietą Romanowską ma mniejszą oglądalność, niż z Katarzyną Dowbor
Źródło zdjęć: © AKPA | AKPA
25.03.2024 14:03, aktualizacja: 25.03.2024 14:44

"Nasz nowy dom" to dobrze znany widzom program, w którym ekipa budowniczych robi ekspresowe remonty w domach uczestników, często zmieniając lokale nie do poznania. Wygląda jednak na to, że formuła może się powoli wyczerpywać.

"Nasz nowy dom" jest na antenie Polsatu od 2013 roku. Przez ponad dekadę nie przechodził gruntownych zmian, aż do czasu, kiedy po emisji 20. serii doszło do prawdziwej rewolucji. Po latach bycia sercem i duszą programu w roli gospodyni Katarzynę Dowbor zastąpiła Elżbieta Romanowska.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Nasz nowy dom" traci widzów

Zmiana najbardziej rozpoznawalnej postaci w programie zawsze będzie niosła za sobą ryzyko tego, że część widzów przestanie oglądać dany format. Zdaje się, że ten proceder dotknął właśnie "Nasz nowy dom" - program notuje bowiem gorszą oglądalność, niż w poprzedniej edycji.

Jak podają Wirtualne Media, pierwszych sześć odcinków 22. edycji "Nasz nowy dom", które oglądać można było na antenie Polsatu w środy i czwartki o godz. 20.05, w okresie od 6 do 21 marca 2024 roku śledziło średnio 823 tys. osób. To spadek o prawie 20% względem analogicznego okresu w poprzednim roku. Dane oczywiście zostały oparte na badaniach rynkowych Nielsen Audience Measurement.

"Nasz nowy dom" ma mniej widzów, niż rok temu

Jest jednak pozytywny aspekt tego raportu - największą oglądalnością cieszył się do tej pory najnowszy odcinek, który wyemitowano 21 marca. Ten przykuł uwagę 968 tysięcy widzów.

Dla porównania - pierwsze trzy odcinki "Naszego nowego domu" w 2023 roku (kiedy prowadzącą była jeszcze Katarzyna Dowbor) miały średnią widownię na poziomie 1,01 miliona osób.

Elżbieta Romanowska na planie programu "Nasz nowy dom"
Elżbieta Romanowska na planie programu "Nasz nowy dom"© AKPA | AKPA
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także