Piękny hołd dla Anny Przybylskiej. TVP przypomni wzruszający dokument o aktorce
Anna Przybylska osiem lat po śmierci została upamiętniona przez filmowców, Michała Bandurskiego i Krystiana Kuczkowskiego, którzy nakręcili film dokumentalny "Ania" o życiu i karierze gwiazdy "Złotopolskich". TVP2 przypomni dokument z 2022 r. w środę 24 czerwca o godz. 23:00.
Anna Przybylska była jedną z najbardziej lubianych polskich aktorek, a widzowie pokochali ją za rolę Marylki Baki w "Złotopolskich" i doktor Kariny w "Daleko od noszy". W 2013 r. przeszła operację usunięcia guza trzustki, a półtora roku później zmarła. Rodzina i bliscy wciąż starają się pielęgnować pamięć po Przybylskiej, czego efektem jest m.in. film dokumentalny "Ania" z 2022 r. Dzieło wyreżyserowali Michał Bandurski i Krystian Kuczkowski na zlecenie Telewizji Polskiej.
TYLKO U NAS: Andrzej Piaseczny wspomina Annę Przybylską
O czym opowiada film "Ania"?
"Wyjątkowy dokument, który przybliża widzom postać Anny Przybylskiej – gwiazdy polskiego kina i telewizji, która odchodząc przedwcześnie, pozostawiła po sobie niezatarty ślad w sercach wielbicieli i bliskich. Produkcja oferuje intymne spojrzenie na życie aktorki, ukazując ją nie tylko przez pryzmat jej zawodowych osiągnięć, lecz przede wszystkim jako zwykłego człowieka – z marzeniami, radościami i troskami. Twórcy filmu zgromadzili bogaty materiał, w tym nigdy wcześniej nieprezentowane nagrania z prywatnych archiwów rodziny Przybylskiej" – podaje TVP w opisie do filmu "Ania". W dalszej części opisu streściła:
Dokument chronologicznie przedstawia drogę Przybylskiej: od jej młodzieńczych lat w Gdyni przez pierwsze kroki w świecie aktorstwa aż po okres największej sławy i ostatnie, trudne momenty życia.
"Widzowie mają okazję poznać Annę jako utalentowaną artystkę, ale też oddaną matkę i partnerkę. W filmie wypowiadają się przyjaciele, rodzina i współpracownicy aktorki, dzieląc się osobistymi wspomnieniami i anegdotami. Ich relacje tworzą wielowymiarowy portret Anny – kobiety pełnej życia, energii i pasji. (...) Film porusza trudne tematy, takie jak choroba aktorki, jednocześnie celebrując jej życie i dokonania" – kontynuuje TVP.
ZOBACZ TEŻ: Piaseczny o współpracy z TVP przy filmie o Przybylskiej. "Dla niej stanąłbym nawet obok diabła"
W filmie gościnnie wystąpili najbliżsi Anny Przybylskiej, w tym Jarosław Bieniuk (życiowy partner), Oliwia Bieniuk (córka), Krystyna Przybylska (matka) i Agnieszka Kubera (siostra). Zmarłą gwiazdę powspominali przed kamerami także jej znajomi, przyjaciele i współpracownicy, m.in. Katarzyna Bujakiewicz, Radosław Piwowarski, Anna Dereszowska, Michał Żebrowski czy Andrzej Piaseczny, który na potrzeby "Ani" nagrał piosenkę o tym samym tytule.