Bogumiła Wander obchodzi 80. urodziny. Mąż zdradza, w jakim jest stanie

Bogumiła Wander obchodzi 80. urodziny. Mąż zdradza, w jakim jest stanie

Bogumiła Wander (fot. AKPA)
Bogumiła Wander (fot. AKPA)
Źródło zdjęć: © AKPA
07.10.2023 07:30, aktualizacja: 07.10.2023 07:41

7 października Bogumiła Wander obchodzi 80. urodziny. Z przyczyn zdrowotnych jest zmuszona świętować je w specjalnym ośrodku.

Bogumiła Wander jako spikerka pracowała w Telewizji Polskiej od połowy lat 70. Pracę w stacji zakończyła dopiero na początku XXI wieku. Jakiś czas temu stan zdrowia gwiazdy znacznie się pogorszył. Weteranka publicznej stacji walczy z chorobą Alzheimera.

Choroba jest tak zaawansowana, że mąż Bogusławy, żeglarz Krzysztof Baranowski, przestał być w stanie samodzielnie się nią opiekować. W związku z tym podjął decyzję o oddaniu żony do specjalistycznego ośrodka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Bogumiła Wander świętuje 80. urodziny w ośrodku

Wander na stałe przebywa specjalistycznym ośrodku opieki w Konstancinie, gdzie Baranowski regularnie ją odwiedza.

Bywam u niej co tydzień. Ale to są takie jednostronne spotkania, bo ona żyje w innym świecie i nawet nie jestem pewien, czy mnie rozpoznaje. Jest to dla mnie bolesny temat, frustruję się tym, że nic nie mogę zrobić w tej sprawie prócz tego, że ją odwiedzam. Jestem blisko niej i pozostanę blisko – mąż Bogumiły skomentował w rozmowie dla PAP.

7 października na pewno przyjedzie do żony, by świętować z nią jej 80. urodziny. W rozmowie z "Plejadą" powiedział, czy wręczy jej kwiaty.

To byłby pusty gest. Żona nie kojarzy kwiatów, bardziej kojarzy pocałunek. Taki "prezent" otrzymuje co tydzień, kiedy ją odwiedzam – wyznał.

Jak czuje się Bogumiła Wander?

W toku tego samego wywiadu zdradził też nieco więcej o aktualnym stanie zdrowia małżonki. Jak się okazuje, o ile mentalnie 80-latka żyje w "innym świecie", to jej stan fizyczny jest dobry, o czym zapewniają pielęgniarki.

Może dlatego, że często bywam u Bogusi, nie zauważam postępu choroby. Dopytuję pielęgniarki, które potwierdzają, że żona jest w dobrej formie fizycznej, co się wyraża apetytem – wyjaśnił, dodając kilka słów o jej kondycji psychicznej: – Bogusia żyje już w innym świecie.
Źródło artykułu:Telewizja JastrząbPost
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także