Czystki w TVP trwają w najlepsze. Kolejna osoba z otoczenia Kaczyńskiego ma problem

Czystki w TVP trwają w najlepsze. Kolejna osoba z otoczenia Kaczyńskiego ma problem

Jarosław Kaczyński (fot. KAPiF)
Jarosław Kaczyński (fot. KAPiF)
Źródło zdjęć: © KAPiF
22.01.2024 18:06

To nie koniec zmian w TVP. Stacja przechodzi obecnie istną rewolucję, a kolejne osoby z dotychczasowej ekipy muszą liczyć się z utratą pracy. Nie tak dawno z Telewizją Polską pożegnać się musiał kuzyn Jarosława Kaczyńskiego. Okazuje się, że to niejedyna osoba z otoczenia prezesa Prawa i Sprawiedliwości, której dotyczyła ta decyzja.

Polacy z zapartym tchem śledzą to, co dzieje się w TVP. Przez ostatnie lata kojarzona głównie z rządami Prawa i Sprawiedliwości stacja telewizyjna przechodzi istną rewolucję po wyborach parlamentarnych. Powracają znajome twarze, za którymi stęsknili się widzowie, co wiąże się jednak ze zwolnieniami. Niektóre z nich budzą olbrzymie emocje.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Z TVP odchodzi kuzyn Jarosława Kaczyńskiego

Co ciekawe, ze stacją pożegnać się musi m.in. kuzyn Jarosława Kaczyńskiego. Jan Maria Tomaszewski współpracował z zarządem stacji jako doradca i otrzymywał niemałe pieniądze. Miesięcznie na jego konto wędrowało niemal 25 tys. zł netto.

Z przesłanek napływających z siedziby TVP wywnioskować można jednak, że nie jest on jedyną osobą z otoczenia prezesa PiS, którą spotkał podobny los. Stacja zwolniła teraz także... jego żonę.

Beata Fido opuszcza plan "Komisarza Alexa"

Jak dowiedział się Świat Gwiazd, Beata Fido, czyli partnera Jana Marii Tomaszewskiego, również żegna się z telewizją publiczną. Odtwórczyni roli komisarz Marty Grabskiej nie została uwzględniona w scenariuszu produkcji.

Teraz trwają zdjęcia do nowej transzy "Alexa", która na ekrany trafi wiosną. I, jak na razie, Beaty nie ma w scenariuszu, nie grała też jeszcze na planie. Za to scenarzyści powołali do życia nową postać, drugiego komisarza - przekazał portalowi informator.

Kto ma zastąpić Fido na tym stanowisku? Na ekrany powróci niewidziany od kilku Marcin Rogacewicz, który wcieli się w rolę komisarza.

W ostatnich latach prowadził swój biznes, warzywniak na warszawskim Żoliborzu. Ale tęsknota za graniem i kamerą wygrała. Marcin dołączył do obsady i razem z Jackiem Knapem będą grać dwóch komisarzy - dodała osoba z planu.

Zaskoczeni?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także