Eurowizja 2024. Poznaliśmy wyniki. Już wiadomo, czy Luna zaśpiewa w finale!

Jak Luna poradziła sobie na Eurowizji? Znamy wyniki (Instagram)
Jak Luna poradziła sobie na Eurowizji? Znamy wyniki (Instagram)
Źródło zdjęć: © Instagram

07.05.2024 23:19, aktual.: 07.05.2024 23:47

Eurowizja 2024. Pierwszy półfinał już za nami! Reprezentantom których krajów udało się przejść dalej i czy znalazła się wśród nich Luna? Zobacz wyniki i przekonaj się, kto pojawi się w finale.

Eurowizyjny szał ogarnął całą Europę. Pierwszy półfinał w szwedzkim Malmö zgromadził przed odbiornikami miliony widzów z całego kontynentu. Nic dziwnego, Eurowizja od lat przyciąga ogromną publiczność - wszyscy chcą wiedzieć, czy to właśnie ich kraj w tym roku zdobędzie zwycięski tytuł.

W 2024 Polskę reprezentuje Aleksandra Wielgomas, znana jako Luna, ze swoim przebojem "The Tower". Czy udało się przejść dalej? Wyniki podajemy poniżej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wyniki Eurowizji 2024. Czy Polsce udało się zakwalifikować dalej?

Podczas pierwszego półfinału wystąpiło 15 kandydatów z europejskich krajów. Do finału zakwalifikowało się dziesięciu z nich. Polska na scenie pojawiła się jako szósta. Kto koniec końców wystąpi podczas finałowego starcia?

Do ostatniego etapu tegorocznej Eurowizji przechodzą: Serbia, Portugalia, Słowenia, Ukraina, Litwa, Finlandia, Cypr, Chorwacja, Irlandia, Luksemburg.

Oznacza to zatem, że nie zobaczymy Lunę w finale tegorocznej Eurowizji.

Kiedy i gdzie można oglądać finał Eurowizji?

Finałowy etap Eurowizji 2024 oglądać będzie można za pośrednictwem TVP: na kanałach TVP1 i TVP Polonia, a także na serwisie streamingowym TVP VOD. Osoby, które nie mają dostępu do telewizji, mogą skorzystać z alternatywy bez polskiego komentarza. Eurowizja ma co roku swój oficjalny stream na YouTubie.

Luna podczas prób do występu na Eurowizji (Instagram)
Luna podczas prób do występu na Eurowizji (Instagram)© Instagram
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także