Grażyna Torbicka była wściekła na TVP. Teraz planuje wrócić? "Jest okazja, żeby powiedzieć..."

Grażyna Torbicka była wściekła na TVP. Teraz planuje wrócić? "Jest okazja, żeby powiedzieć..."

16.02.2024 10:34

Grażyna Torbicka przez wiele lat była związana z Telewizją Polską. Odeszła na własnych warunkach. Czy teraz, kiedy zmieniło się tak wiele, planuje wrócić?

Krąży wiele plotek na temat powrotu Grażyny Torbickiej do TVP. Wydają się one nie mieć sensu, głównie z uwagi na to, że jeszcze niedawno mówiła o tym, że ma żal to stacji. Dziennikarka uczestniczyła niedawno w evencie organizowanym przez jedną z marek kosmetycznych, więc postanowiliśmy zapytać u źródła. Zobaczcie, co powiedziała na ten temat w rozmowie z naszą reporterką, Karoliną Motylewską.

Grażyna Torbicka o odejściu z TVP

Dziennikarka swoją przygodę zawodową w Telewizji Polskiej rozpoczęła w 1985 roku. Tam przeprowadziła wiele inspirujących rozmów, stworzyła mnóstwo wartościowych materiałów. Rok 2016 był dla niej przełomowy. To wtedy, po 31 latach podjęła decyzję o odejściu z TVP.

Rok 2016 to był bardzo ważny rok w moim życiu, bo ja zdecydowałam, że muszę odejść. To, co działo się w TVP wtedy, w 2016 roku, a później rozwinęło się przez kolejnych 8 lat, to już wtedy wiedziałam, że to jest czas, kiedy trzeba powiedzieć "nie" i pójść własną drogą - zaczęła.

Jak wspomina ten czas? Nie było jej łatwo rozstać się z całym swoim dorobkiem.

To było o tyle trudne, że ja rzeczywiście związana byłam z Telewizją Polską i z Dwójką przez dziesiątki lat. Tam była cała moja twórczość. Wszystkie wywiady, które zrobiłam z różnymi wielkimi osobowościami świata filmu, są w archiwum Telewizji Polskiej. Zostawiłam to wszystko i wyszłam na swoją drogę. Bardzo walczyłam o to, żeby mój festiwal, czyli Festiwal Sztuki i Filmu Dwa Brzegi przetrwał i wraz z moim cudownym zespołem przez 8 lat przetrwaliśmy i mam nadzieję, że teraz będzie znacznie prościej i łatwiej - dodała.

Czy Grażyna Torbicka wróci do TVP?

Doniesienia o powrocie Grażyny Torbickiej do telewizji publicznej dotychczas pozostawały bez komentarza. Gwiazda tylko u nas skomentowała te plotki.

Ja o tym nie myślę. Nie myślę o powrocie do TVP. Oczywiście służę swoim doświadczeniem, swoją wiedzą i być może jakiś projekt tak, ale nie - nie planuję powrotu do TVP - powiedziała stanowczo.

Jak zareagowała na informacje mówiące o tym, że ma w planach powrót i bardzo się z tego cieszy?

Czytałam to. I bardzo się dziwiłam. Dowiadywałam się z różnych portali, że planuję powrócić, że cieszę się, że wracam, że będę zajmowała różne stanowiska. Skoro już rozmawiamy, to jest okazja, żeby powiedzieć - nie. To były nieprawdziwe wiadomości - podsumowała.

Co wy na to?

Grażyna Torbicka
Grażyna Torbicka© Instagram
Źródło artykułu:Telewizja JastrząbPost
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także