Ile zarabiają dyrektorzy TVP? Ujawniono listy płac, kwoty robią wrażenie!

Ile zarabiają dyrektorzy w TVP?
Ile zarabiają dyrektorzy w TVP?
Źródło zdjęć: © KAPiF

12.06.2024 07:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po wielu aferach i kontrowersjach związanych z Telewizją Polską nowa dyrekcja stara się być przejrzysta i nie zamykać na dostarczanie informacji dotyczących spółki. W związku z tym, kiedy poproszono o to, aby ujawniono dane na temat zarobków, spełniono tę prośbę. Jest jednak jeden mały problem.

Afery finansowe w TVP ciągną się ponad 8 lat, kiedy rządy oraz Telewizję Publiczną przejął PiS. Mówi się, że na wysokich stanowiskach obsadzano bliskich, a ci dostawali niebotycznie wysokie wynagrodzenia i premie. W związku z tym parę miesięcy temu przedstawiciele Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska poprosili o ujawnienie zarobków dyrektorów spółki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Pieniężna łamigłówka TVP

Chociaż prośba organizacji została spełniona, to dalej nie wyjaśniono wszystkiego. Jak się okazało, biuro z Woronicza wysłało dane w dwóch osobnych dokumentach, z czego na jednym z nich figurują nazwiska dyrektorów, a na drugim kwoty ich zarobków.

Dopasuj kwotę do nazwiska - napisała Sieć Obywatelska Watchdogs w mediach społecznościowych, wyraźnie uderzając w nowy zarząd, który deklarował, że "dobra zmiana" będzie przejrzysta i łatwa do przyswojenia.

Jak wyjaśniła Martyna Bójko z Watchdog Polska, zarząd TVP dodatkowo zastrzegł, że wynagrodzenia zostały podane w innej kolejności niż wypisane na kolejnym dokumencie nazwiska wraz z funkcjami. W ten sposób nie można więc mieć pewności co do tego, ile konkretnie zarabia dana osoba pełniąca dyrektorskie stanowisko.

Zarobki w TVP. Ile dostają dyrektorzy publicznej telewizji?

Z przesłanych dokumentów można jednak łatwo wywnioskować, że wynagrodzenie dyrektorów spółki waha się od 11 do 48 tysięcy złotych. Powyżej 40 tysięcy złotych zarabiają cztery osoby, a 11 pracowników dostaje na konto 20 tysięcy. Dziewięciu osobom wypłacana jest kwota 35 tysięcy złotych.

Najwięcej, bo 48 tysięcy złotych, zarabia likwidator i dyrektor ds. korporacyjnych. Najsłabiej opłacany dyrektor inkasuje 11 tysięcy złotych brutto.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także