Lekarka "straszyła" widzów "Pytania na Śniadanie". Nawet Robert Stockinger upewniał się, czy dobrze słyszy

Lekarka "straszyła" widzów "Pytania na Śniadanie". Nawet Robert Stockinger upewniał się, czy dobrze słyszy

Robert Stockinger i Joanna Górska w "Pytaniu na śniadanie"
Robert Stockinger i Joanna Górska w "Pytaniu na śniadanie"
Źródło zdjęć: © Instagram
17.02.2024 10:41

"Pytanie na Śniadanie to nie tylko program rozrywkowy. Podejmuje wiele trudnych i poważnych tematów. Śniadaniówkę Telewizji Polskiej odwiedziła lekarka, która na nowo uczyła widzów czynności, którą znają od dziecka. Przy okazji rzuciła nowe światło na wiele problemów ze zdrowiem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Każdy z nas uczył się jako dziecko szczotkowania zębów. Okazuje się, że wszyscy możemy tę codzienną czynność wykonywać źle. Jak prawidłowo dbać o zęby? "Pytanie na Śniadanie" przyszło z odpowiedzią.

Lekarz stomatolog w "Pytaniu na Śniadanie"

Ostatnie wydanie "Pytania na Śniadanie" zrewolucjonizuje sposób mycia zębów Polaków? Zaproszona do studia stomatolog Urszula Jarosz przekazała, że właściwie wszyscy w błędny sposób zabieramy się do tej codziennej czynności.

Pani doktor poinstruowała, że najpierw powinniśmy wypłukać jamę ustną, pozbywając się fragmentów pożywienia, następnie nitkować zęby, by usunąć zanieczyszczenia spomiędzy zębów, a następnie skorzystać ze szczoteczki. Co ciekawe, widzowie usłyszeli, że nie powinni płukać jamy ustnej po użyciu pasty do zębów, gdyż jej składniki dbają o wzmocnienie kości. Dla Roberta Stockingera była to nowość, czemu dał wyraz, upewniając się, że naprawdę nie musi wypłukiwać pasty do zębów po ich wyszczotkowaniu.

Lekarka postraszyła widzów "Pytania na Śniadanie"

Pani doktor zwróciła uwagę widzów na wiele chorób, które mogą mieć związek z zaniedbaniami w obrębie jamy ustnej. Okazuje się, że próchnica, złamane, a nawet wyrwane zęby, mogą wpływać niekorzystnie na nasze zdrowie.

Stomatolog wskazała, że problemy z zębami zostały powiązane z chorobami nerek, miażdżycą, chorobą obturacyjną płuc i zapaleniem płuc, a nawet Alzheimerem! Także cukrzycy powinni bardzo uważać na to, aby nie dopuścić do zaniedbań w obrębie jamy ustnej.

Skorzystacie z rady pani doktor i zaczniecie bardziej dbać o zęby?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także