Luna reprezentantką Polski na Eurowizji 2024. TVP ogłosiła swoją decyzję

Luna reprezentantką Polski na Eurowizji 2024. TVP ogłosiła swoją decyzję

Luna reprezentantką Polski na Eurowizji!
Luna reprezentantką Polski na Eurowizji!
Źródło zdjęć: © AKPA
19.02.2024 09:33

Od kilku tygodni fani Eurowizji zastanawiali się, kto będzie reprezentował Polskę podczas nadchodzącego konkursu. W końcu TVP odkryło karty. Kogo zobaczymy na szwedzkiej scenie? Niektórzy mogą być zaskoczeni!

Eurowizja to jeden z najstarszych konkursów muzycznych w Europie. Trwa nieprzerwanie od 1956 roku, a na jej scenie swoje pierwsze kroki stawiały takie gwiazdy, jak ABBA, Julio Iglesias, Celine Dion czy niedawno Maneskin. Polska po raz pierwszy pojawiła się na Eurowizji w 1994 roku, kiedy to nasz kraj reprezentowała Edyta Górniak.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Luna pojedzie na Eurowizję 2024. Pokonała doświadczonych artystów

W tegorocznych preselekcjach do Eurowizji 2024 wzięło udział wielu zasłużonych i popularnych piosenkarzy i piosenkarek. Polskę chciała reprezentować między innymi Justyna Steczkowska, która była jedną z faworytek, ale też Kayah, Maciej Musiałkowski, Marcin Maciejczak czy Luna. Ostatecznie to właśnie Aleksandra Wielgomas, czyli Luna została wybrana przez jury TVP i stanie do walki o zwycięstwo podczas 68. konkursu Eurowizji.

Eurowizja 2024. Czy Luna ma szanse na wygraną?

Standardowo na początku maja odbędzie się kolejny konkurs Eurowizji. Tym razem artyści wystąpią w szwedzkim Malmo, a to dlatego, że w poprzednim roku zwyciężyła Loreen, czyli reprezentantka Szwecji. Oczywiście polscy fani liczą na jak najlepsze miejsce Luny, jednak warto wspomnieć, że do tej pory przez blisko 30 lat żadnemu polskiemu artyście nie udało się zwyciężyć w konkursie. Najbliżej była Edyta Górniak, która zajęła 2. miejsce. A jak spisze się Luna?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także