Mało brakowało, a zostałby leśnikiem. Jarosław Gugała skończył jako ambasador w dalekim kraju

Mało brakowało, a zostałby leśnikiem. Jarosław Gugała skończył jako ambasador w dalekim kraju

Jarosław Gugała został ambasadorem (fot. KAPiF)
Jarosław Gugała został ambasadorem (fot. KAPiF)
Źródło zdjęć: © KAPiF
13.04.2024 18:00

Jarosław Gugała pozostaje jednym z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarzy w Polsce. Co ciekawe, jego kariera mogła się na wielu etapach potoczyć inaczej. Przez krótki czas był nawet ambasadorem Polski w Urugwaju.

Znany przede wszystkim z anteny Polsatu Jarosław Gugała to bez dwóch zdań jeden z najlepiej rozpoznawalnych, a przy tym najbardziej charakterystycznych polskich dziennikarzy. Telewizja informacyjna nie jest jednak jedyną z jego pasji. Jak się okazuje, jego kariera mogła w wielu momentach obrać zupełnie inny kierunek.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Leśnictwo, muzyka... Jarosław Gugała ma mnóstwo zainteresowań

Chociaż na stałe znalazł zatrudnienie w telewizji, kiedyś Gugała rozważał drogę leśniczego. Jak tłumaczył, nauki przyrodnicze wciąż pozostają dla niego wyjątkowo pociągającą dziedziną. Nabyta w przeszłości wiedza pozostała z nim po dziś dzień.

Interesowałem się przyrodą, byłem domorosłym ornitologiem, do dziś umiem rozróżniać różne gatunki ptaków - wyznał w rozmowie z "Super Expressem".

Co więcej, przez jakiś czas udzielał się nawet w zespole muzycznym wspólnie z aktorem Filipem Łobodzińskim. Zespół Reprezentacyjny, bo tak nazywała się grupa, intensywnie koncertowała. W międzyczasie dziennikarz rozważał rozmaite propozycje pracy związane z jego kierunkiem studiów.

Graliśmy ponad 100 koncertów w ciągu roku, zarabialiśmy na życie, ale wiadomo było, że kiedyś trzeba będzie poszukać czegoś innego. Iberysta mógł wówczas zostać na uczelni. Były jeszcze takie propozycje jak praca w ambasadzie Kuby, która potrzebowała palacza węzła. Wymagali znajomości języka hiszpańskiego.

Gugała przez jakiś czas był ambasadorem

Wykształcenie pozwoliło Gugale rozwinąć skrzydła za granicą. W latach 1999 - 2003 przebywał w Urugwaju, gdzie pracował jako ambasador Polski. Spisywał się na tym stanowisku świetnie, jednak pomimo propozycji dalszej pracy postanowił wrócić do ojczyzny.

Jarosław Gugała chciał zostać leśnikiem (fot. KAPiF)
Jarosław Gugała chciał zostać leśnikiem (fot. KAPiF)© KAPiF
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także