Jak zmiany w "Pytaniu na śniadanie" wpłynęły na oglądalność? Liczby mówią wszystko

Jak zmiany w "Pytaniu na śniadanie" wpłynęły na oglądalność? Liczby mówią wszystko

"Dzień dobry TVN" poradziło sobie lepiej niż "Pytanie na Śniadanie" (fot. KAPiF)
"Dzień dobry TVN" poradziło sobie lepiej niż "Pytanie na Śniadanie" (fot. KAPiF)
Źródło zdjęć: © KAPiF
03.04.2024 16:45, aktualizacja: 03.04.2024 20:47

Producenci "Dzień dobry TVN" mają powody do radości. Śniadaniówka od TVN-u poradziła sobie w marcu znaczniej lepiej niż konkurencyjne "Pytanie na Śniadanie". Program od TVP po zmianie wszystkich duetów prezenterskich zalicza spadki oglądalności.

"Dzień dobry TVN" i "Pytanie na Śniadanie" konkurują ze sobą od dawna. Dwa najpopularniejsze programy śniadaniowe prześcigają się w pomysłach, w jaki sposób mogą przyciągnąć jeszcze większą ilość widzów. Producenci z niecierpliwością oczekują danych statystycznych na każdy miesiąc, aby porównać wyniki. Na to wychodzi, że w świetle trwających w TVP zmian wyłonił się nowy lider.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Dzień dobry TVN" z lepszym wynikiem na marzec

Według danych zgromadzonych i przeanalizowanych przez "Wirtualne Media", w marcu 2024 to "Dzień dobry TVN" poradziło sobie znacznie lepiej niż "Pytanie na Śniadanie". Średnia ilość oglądających wzrosła do 347 tys. osób. To o 21 tys. osób mniej niż w przypadku zeszłorocznego wyniku, stacja wciąż może chwalić się jedną pozycją nr 1 w rankingu.

Program śniadaniowy od TVP uplasował się na miejscu drugim i zdobył niewiele mniejszy wynik, 345 tys. widzów. Diabeł tkwi jednak w szczegółach. W porównaniu do zeszłorocznego wyniku jest to ogromny spadek. Wówczas "Pytanie na Śniadanie" oglądało średnio 472 tys. osób.

Grupa dla fanów seriali i programów TV
Grupa dla fanów seriali i programów TV© AKPA

Co jest powodem porażki "Pytania na Śniadanie"?

W przypadku TVP należy brać pod uwagę ogromne zmiany, jakie zaszły w stacji na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. Wszystkie pary prezenterskie zostały zwolnione i zastąpione zupełnie nowymi duetami. Wśród widzów wywołało to mieszane reakcje - jedni uważali, że to świetna decyzja, drudzy krytykowali włodarzy telewizji publicznej za tak radykalny ruch.

Jak poradzi sobie "Pytanie na Śniadanie" w kwietniu? Przekonamy się po ostatnim dniu miesiąca.

Ekipa "Dzień dobry TVN" (fot. KAPiF)
Ekipa "Dzień dobry TVN" (fot. KAPiF)© KAPiF | KAPIF.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także