Seriale TVP będą masowo znikać? Na planie "Klanu" strach o przyszłość

TVP, Klan (fot. AKPA)
TVP, Klan (fot. AKPA)
Źródło zdjęć: © AKPA

28.12.2023 10:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czy już wkrótce popularne produkcje serialowe TVP będą znikać z anteny? W obliczu ostatnich zmian ramówkę stacji może czekać prawdziwa rewolucja. O niepokojach, które udzieliły się ekipie pracującej nad "Klanem", opowiedziała jedna z osób zaangażowanych w tworzenie serialu. Rokowania są niepokojące.

Decyzją ministra kultury TVP zostało postawione w stan powolnej likwidacji. Szeroki zakres zmian, które mogą zostać wprowadzone, stawia dalsze istnienie wielu popularnych produkcji pod znakiem zapytania. Rewolucja w budżecie może wpłynąć także na sumy przeznaczane na realizację kolejnych odcinków znanych i lubianych seriali.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Rafał Brzozowski zdradził całą prawdę o relacji z Edytą Górniak

Niepokój na planie "Klanu"

Na ten moment nie ma żadnych oficjalnych wiadomości, jakoby którykolwiek serial Telewizji Polskiej miał przestać być realizowany. Pracownicy boją się jednak o cięcia budżetowe. Strach przed bliską przyszłością panuje obecnie m.in. na planie Klanu.

Plotek dostał się do jednej z osób, które pracują przy produkcji serialu. Wizje na najbliższe miesiące nie rysują się najlepiej.

Bez budżetu, którego teraz nie ma, nowych odcinków nie będzie. Z telewizją umowa na "Klan" jest do końca maja na nagrywanie i do tego czasu może pociągniemy z realizacją. Na razie odcinki do lutego nakręcone. Teraz pojedziemy chyba z kolejnymi z zapasów budżetu, ale jak tak dalej pójdzie, to boimy się, że nie będzie nowych odcinków po wakacjach - przekazał portalowi informator.

Czy w praktyce oznaczać to będzie rychły koniec jednej z najpopularniejszych polskich telenoweli? O wszystkim widzowie dowiedzą się najpewniej wtedy, gdy odnowione TVP będzie ogłaszać ramówkę w przyszłym roku.

Gwiazdy komentują likwidację TVP

Informacja o decyzji ministra Sienkiewicza mocno zaskoczyła nie tylko telewidzów, ale także liczne polskie gwiazdy. Sporo z nich opowiedziało się za zmianami. Agata Młynarska, która sama pracowała kiedyś w TVP, skomentowała to następująco:

Teraz czas na likwidację całości zapowiedzianą przez min. B. Sienkiewicza. Mam nadzieję, że skończy się czas Bizancjum TVP, a zacznie praca nad restrukturyzacją i tworzeniem telewizji publicznej, a nie rządowej.

Co sądzicie o jej słowach?

Źródło artykułu:Telewizja JastrząbPost
Zobacz także