Sława Przybylska o koniach nad Morskim Okiem i słowach Pawła Golca. "Człowiek zrobił z tego barbarzyństwo"

09.06.2024 21:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sława Przybylska skomentowała gorący ostatnio temat pracy koni nad Morskim Okiem. Odniosła się także do słów Pawła Golca o tym, że zwierzęta mają służyć ludziom. "Możemy tylko ubolewać" stwierdziła.

Sława Przybylska skończyła 91 lat, ale wciąż pozostaje aktywną piosenkarką. Koncertuje i występuje przed kamerami. Ostatnio pojawiła się na festiwalu w Opolu.

Sława Przybylska uhonorowana "Złotą Iguaną"

Po Opolu przyszedł czas na kolejną nagrodę. Sława Przybylska, podczas Gali Dobrego Stylu, została uhonorowana "Złotą Iguaną". Jak czuje się artystka i czy nagroda sprawiła jej radość?

Każda nagroda jest radością. Oznacza to, że cieszę się szacunkiem i to jest największa radość, jeśli ludzie mnie doceniają. Ja zaczęłam śpiewać już w przedszkolu. To była dla mnie największa radość, ponieważ ja ogromnie lubię tańczyć i śpiewać i lubię całą przyrodę - drzewa, kwiaty. I zwierzęta.

Naszej reporterce, Karolinie Motylewskiej, Sława Przybylska wyjawiła, że bliskość przyrody jest dla niej bardzo ważna.

To wszystko jest dla mnie bardzo bliskie. Ja czasami się czuję tak, jakbym była zwierzakiem. Rozmawiam np. z brzozą, która jest za moim oknem, bo ona jest tak smukła jak tancerka i jak jest wiatr, to ona tańczy. I ja od brzozy uczę się tańca. Dla mnie kontakt z naturą jest najważniejszy. My też jesteśmy naturą, to, że ludzie niszczą naturę, to jest barbarzyństwo. Uważam, że przyroda daje nam radość, chęć do życia. Jak obserwuję koty, to kot nigdy się nie martwi i zawsze jest pełen radości, bawi się. Od przyrody możemy się uczyć.

Sława Przybylska o koniach nad Morskim Okiem

Od kilku tygodni opinię publiczną rozgrzewa temat pracy koni nad Morskim Okiem. Czy Piosenkarka uważa, że konie powinny zniknąć z trasy w Tatrach? Co Sława Przybylska sądzi na temat pracy zwierząt w takich warunkach?

Uważam, że wszystkie zwierzęta odczuwają radość, miłość, ból. I należy je traktować jako wielkich przyjaciół. Jeśli jest inaczej, to możemy tylko ubolewać.

Paweł Golec, komentując tę kwestię, stwierdził, że zwierzęta mają być poddane człowiekowi i służyć mu. Czy Przybylska myśli podobnie?

Nie. To człowiek zrobił z tego barbarzyństwo. Zwierzęta na dziko same się wyżywią, same zadbają o siebie, a człowiek nie jest panem, człowiek jest stworzony, aby kochać te zwierzęta, te stworzenia. I absolutnie nie powinien być panem, powinien je kochać.
Źródło artykułu:JastrzabPost.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także