Straciła rolę w atmosferze skandalu. Monika Obara zaprzepaściła wielką karierę

Straciła rolę w atmosferze skandalu. Monika Obara zaprzepaściła wielką karierę

Monika Obara
Monika Obara
Źródło zdjęć: © AKPA
26.02.2024 18:21

Monika Obara była jedną z najlepiej zapowiadających się aktorek. Grała już jako siedemnastolatka. Niestety, rolę w "M jak Miłość" straciła w atmosferze skandalu. Nigdy nie wróciła do najbardziej popularnych produkcji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Monika Obara pierwszą rolę w "Klanie" dostałą w wieku 17 lat. Następnie zagrała Elkę w "M jak Miłość". Widzowie kochali jej postać, a jej samej wróżono wielką karierę. Nic z tego nie wyszło. Co się stało? 

Monika Obara zdobywała rolę za rolą

Młoda aktorka szybko podbiła serca widzów. "Klan", a następnie, podczas studiów, "Samo życie", otworzyły jej drzwi do kariery. Zaraz po ukończeniu studiów na łódzkiej filmówce, pojawiła się w "M jak Miłość", gdzie grała u boku Stefana Möllera, występowała także w Teatrze Studio.

Grała tak dobrze, że wróżono jej świetlaną karierę. Monika Obara miała pojawiać się w kolejnych filmach i serialach. Niestety, aktorka sama zaprzepaściła swoją szansę. W 2007 roku była sprawczynią kolizji drogowej. Jak się okazało, prowadziła po alkoholu.

Monika Obara prowadziła auto po alkoholu

Aktorka świętowała urodziny przyjaciółki w gronie innych znajomych. Podczas imprezy pojawił się też alkohol. Gdyby gwiazda wezwała taksówkę, nic by się nie stało. Niestety, Monika Obara podjęła tamtego dnia decyzję, która wiele ją kosztowała.

Ocknęłam się, kiedy już wokół samochodu stali policjanci. Pamiętam ból w klatce piersiowej od uderzenia o kierownicę. Zapytałam, czy coś się komuś stało, czy kogoś skrzywdziłam. Policjanci początkowo byli bardzo mili. Oznajmili, że muszę na kilkanaście minut pojechać do izby wytrzeźwień. Zapewniali, że na noc wrócę do domu. Potem okazało się, że mnie okłamali. Bo w izbie kazali mi zdjąć ubranie, zrobili mi rewizję osobistą, zabrali telefon. Nikt nie chciał mnie słuchać, gdy prosiłam, żeby pozwolili mi zadzwonić. Traktowali mnie jak śmiecia. To, co tam przeżyłam, to był jakiś koszmar! Położyli mnie na sali, na której na pryczach spały inne kobiety. Na środku sali stał otwarty sedes, z którego czuć było wymiociny i urynę. Ja do tej pory nie zdawałam sobie sprawy, że można w taki sposób traktować ludzi, nawet tych, którym życie się nie ułożyło, którzy żyją na marginesie - mówiła w "Vivie".

Gwiazda wsiadła za kierownicę, mimo tego, że spożyła wcześniej alkohol. Jazda nie trwała długo i zakończyła się na słupku drogowym. Obara musiała zapłacić dwa tysiące złotych grzywny, otrzymała także wyrok dwóch lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na pół roku. Niestety, skandal, który wywołała, spowodował także utratę roli w "M jak Miłość".

Pamiętacie Elkę z "M jak Miłość"? Zajrzyjcie do naszej galerii i zobaczcie, jak zmieniła się Monika Obara!

Monika Obara z serialowym "mężem"
Monika Obara z serialowym "mężem"© AKPA
Monika Obara, Marcin Pempuś
Monika Obara, Marcin Pempuś © AKPA | AKPA
Monika Obara, Karol Wróblewski
Monika Obara, Karol Wróblewski © AKPA | AKPA
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także