Tadeusz Sznuk od 29 lat prowadzi "Jeden z dziesięciu". Jak zareagował na ostatnie zmiany w TVP?

Tadeusz Sznuk od 29 lat prowadzi "Jeden z dziesięciu". Jak zareagował na ostatnie zmiany w TVP?

Tadeusz Sznuk komentuj ostatnie zmiany w TVP
Tadeusz Sznuk komentuj ostatnie zmiany w TVP
Źródło zdjęć: © YouTube
Merlot
21.12.2023 12:57

W Telewizji Polskiej zachodzą diametralne zmiany, które związane są z licznymi zwolnieniami. Co o tym wszystkim sądzi Tadeusz Sznuk, który od niespełna trzech dekad prowadzi "Jeden z dziesięciu"?

W Telewizji Polskiej zachodzą diametralne zmiany, których początek nastąpił 19 grudnia w momencie przyjęcia poselskiego projektu w sprawie przywrócenia ładu prawnego oraz bezstronności i rzetelności mediów publicznych oraz PAP. Ze względu na wspomnianą decyzję politycy Prawa i Sprawiedliwości oraz osoby z nimi sympatyzujące zaczęli tłumnie przybywać do siedziby na Woronicza, gdzie zorganizowali "dyżury w obronie mediów publicznych".

W środę doszło do pierwszego spotkania wydawców i reporterów nowego wydania "Wiadomości". W międzyczasie nastąpiło nagłe wstrzymania emisji kanałów TVP Info, TVP1 oraz lokalnych stacji nadających na tym samym paśmie. Widzowie bacznie śledzą wprowadzane zmiany i pojawiające się "nowe twarze". Z programem informacyjnym pożegnała się już Danuta Holecka, a Magdalena Ogórek nie mogła dostać się do siedziby na Woronicza. Niemniej jednak, czwartkowe wydanie "Pytania na Śniadanie" odbyło się, jak gdyby nigdy nic.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Tadeusz Sznuk komentuj ostatnie zmiany w TVP

Wiele osób zastanawia się nad losem prezenterów programów niezwiązanych z tematyką społeczno-polityczną. Tadeusz Sznuk od 1994 roku prowadzi ceniony przez odbiorców teleturniej "Jeden z dziesięciu". Niedawno dzięki nowemu rekordziście program "przeżywał swoisty renesans". 80-letni prowadzący został poproszony o skomentowanie ostatnich wydarzeń, które miały miejsce w TVP. Sznuk wyznał, że nie śledzi zmian, co za tym idzie, nie ma na ten temat nic do powiedzenia.

Nie śledzę tej sytuacji, nie wiem, kto i co zrobił, nie mam o tym zdania - skomentował dla "Onetu".

Tadeusz Sznuk
Tadeusz Sznuk© YouTube
Tadeusz Sznuk
Tadeusz Sznuk© AKPA
Tadeusz Sznuk
Tadeusz Sznuk© AKPA
Tadeusz Sznuk
Tadeusz Sznuk© AKPA
Źródło artykułu:JastrzabPost.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także