Tomasz Kammel komentuje odejście z "Pytania na Śniadanie". "Ogłaszają mój koniec i upadek"

Tomasz Kammel
Tomasz Kammel
Źródło zdjęć: © Instagram

03.02.2024 13:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tomasz Kammel wiele lat spędził na kanapie "Pytania na Śniadanie". Jak skomentował rozstanie ze śniadaniówką? Wyjawił też prawdę o "The Voice Kids".

Wyniki wyborów do Sejmu i Senatu przyniosły za sobą lawinę zmian. Obszarem, który dotkliwie je odczuł jest publiczna telewizja - wiele gwiazd pożegnało się z posadą w stacji TVP. Jedną z nich był Tomasz Kammel, który długo nie wypowiadał się w tym temacie. 

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Tomasz Kammel o zwolnieniu z "PnŚ"

Tomasz Kammel zniknął z "Pytania na Śniadanie" już jakiś czas temu. Jego miejsce zajął wówczas Robert Koszucki. Kilka tygodni później okazało się, że z "PnŚ" zniknęli wszyscy dotychczasowi prowadzący. Kammel w końcu zabrał głos w tej sprawie. 

- (...) Prasa kolorowa i internet pełne są informacji o spektakularnych zwolnieniach postaci znanych z ekranu. Słowa "zwolniony", "wyrzucony"odmieniane są przez wszystkie przypadki. Oni piszą, Wy czytacie. Ciągle to samo, ale podawane w nowym kontekście. Po to żeby klikać i klikać, bo przecież wiadomo - utrata pracy to według badań jedno z najbardziej stresujących doświadczeń - czytamy.

Kammel wytłumaczył, że takie nagłówki są celowe.

- Ale zatrzymajmy się na chwilę. Mam do Was pytanie. Czy gdy czytacie o znanych osobach zwalnianych z pracy, przychodzi Wam do głowy pytanie "A co ja bym zrobił/zrobiła, gdyby to mnie zwolnili?" I jeszcze jedno. Czy pojawia się w tym niepokój? Autorom tych publikacji chodzi właśnie o to byście się bali, bo wtedy chętniej znowu coś takiego przeczytacie. Tak działa przewrotna ludzka natura - kontynuował.

Były prowadzący "PnŚ" wytłumaczył cały mechanizm działania.

- Problem w tym, że ten strach kawałek po kawałku odkłada się w Waszych ciałach i może kiedyś osłabić zdrowie. Stres, lęk, nadmiar dopaminy to cisi zabójcy. Jeśli czytacie (choćby o mnie) informacje, które wywołują w Was lęk i pytanie: "A co ja bym zrobiła / zrobił gdyby mnie to spotkało?" pamiętajcie, najprawdopodobniej jesteście bezlitośnie manipulowani i wykorzystywani dla klikalności… Prawda w takich publikacjach zazwyczaj nie ma znaczenia. Chodzi tylko o wywołanie napięcia i lęku – czytamy dalej.

Wspomniał też o tym, jak internet potrafi zniszczyć ludzką psychikę.

- Od pewnego czasu prowadzę na ten temat wykłady, również dla dzieci i młodzieży, często zdewastowanych psychicznie niszczącą siłą internetu. Myślę, że w tym co opowiadam jestem całkiem wiarygodny, bo z jednej strony od 27 lat prowadzę dla Was największe telewizyjne programy, a z drugiej strony, regularnie co jakiś czas różne publikatory ogłaszają mój koniec i upadek, zazwyczaj z groteskowych, niemądrych powodów. To są wszystko złe, nacechowane negatywnie informacje, które szkodzą przede wszystkim Wam. Moim zdaniem, szczególnie w Dniu Pozytywnego Myślenia warto o tym pamiętać. Nie dawajcie się manipulować. Jeśli czytacie o znanej osobie i odczuwacie strach o siebie, to dowód że to co czytacie Wam szkodzi – podsumował.

Tomasz Kammel wyjawił prawdę o "The Voice Kids"

W innym wpisie opisał kulisy show dla dzieci "The Voice Kids", którego jest gospodarzem. Widzowie widzą tylko pewien zarys programu. Jak wygląda to z perspektywy prowadzącego?

- Ja wiem wszystko, noooo prawie wszystko. Wy natomiast nie wiecie nic. I szczerze Wam tej niewiedzy zazdroszczę. To co zobaczyliśmy, usłyszeliśmy i przeżyliśmy podczas przesłuchań w ciemno do najnowszej edycji Voice Kids mogę opisać śmiało jako SZCZĘKOOPADAJĄCE wrażenie. Nie wiem skąd te dzieci się biorą, nie wiem kto je uczy śpiewać, ale wiem, że to prawdziwi profesjonaliści, którzy ani na chwilę nie stracili dziecięcego uroku - wyjaśnił.

W dalszej części wpisu dodał, że trwają już przygotowania do emisji pierwszego odcinka. Będziecie oglądać?

scena z: Tomasz Kammel, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
konferencja, TVP, Telewizja Polska, Tomasz Kammel
scena z: Tomasz Kammel, SK:, , fot. Podlewski/AKPA konferencja, TVP, Telewizja Polska, Tomasz Kammel© Licencjodawca | AKPA
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także