TVP już lubi się z WOŚP. Odsłonięto karty wielkiego powrotu

TVP, WOŚP, Jurek Owsiak (fot. KAPiF)
TVP, WOŚP, Jurek Owsiak (fot. KAPiF)
Źródło zdjęć: © KAPiF

22.01.2024 19:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wyczekiwana zmiana w TVP rzeczywiście się ziści. Na antenę telewizji publicznej powróci Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Będzie emitowana tam po raz pierwszy od ośmiu lat! Szczegóły tego sensacyjnego powrotu są już znane.

Przez długi czas prowadzona przez Jurka Owsiaka Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy była związana z TVP. Na antenie stacji co roku emitowano finał najbardziej znanej akcji charytatywnej w Polsce. W 2016 sytuacja jednak się zmieniła. Po roszadach władzy Orkiestra musiała poszukać sobie innego miejsca, ponieważ telewizja publiczna zdecydowała o zaprzestaniu nadawania finałów. Trwało to osiem lat.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

WOŚP ponownie nawiązuje współpracę z TVP

W ciągu ostatnich ośmiu lat finały WOŚP emitowane były przez TVN. Tak będzie dalej, jednak w obliczu zachodzących w TVP zmian organizatorzy zdecydowali się na pewne ustępstwa. Orkiestra powróci do telewizji publicznej, jednak nie w pełnym wymiarze. Publiczność stacji będzie mogła oglądać tylko poszczególne fragmenty wydarzenia.

Telewizja Polska otrzyma sygnał do transmisji 32. finału ze studia WOŚP-u, które w tym roku powstaje na błoniach PGE Narodowego. Dzięki temu wybrane momenty wydarzenia, które produkowane jest zewnętrznie dla TVN-u, będą pokazywane przez całą niedzielę na antenach TVP - przekazuje TVP.

Chociaż nie będzie to powrót pełną gębą, z pewnością jest to duża i znacząca zmiana. Biorąc pod uwagę ogromną rozpiętość czasową, która dzieli tegoroczną edycję WOŚP z jej poprzedniczką w 2016, można mówić o małej rewolucji.

Tegoroczne hasło akcji to Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych. Finał 32. edycji zaplanowano na niedzielę 28 stycznia. Inaugurację oglądać będzie można także w Pytaniu na Śniadanie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także