Przez długi czas prowadzona przez Jurka Owsiaka Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy była związana z TVP. Na antenie stacji co roku emitowano finał najbardziej znanej akcji charytatywnej w Polsce. W 2016 sytuacja jednak się zmieniła. Po roszadach władzy Orkiestra musiała poszukać sobie innego miejsca, ponieważ telewizja publiczna zdecydowała o zaprzestaniu nadawania finałów. Trwało to osiem lat.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Kasia Zielińska o serialu "Zawsze warto". Co z kontynuacją?
WOŚP ponownie nawiązuje współpracę z TVP
W ciągu ostatnich ośmiu lat finały WOŚP emitowane były przez TVN. Tak będzie dalej, jednak w obliczu zachodzących w TVP zmian organizatorzy zdecydowali się na pewne ustępstwa. Orkiestra powróci do telewizji publicznej, jednak nie w pełnym wymiarze. Publiczność stacji będzie mogła oglądać tylko poszczególne fragmenty wydarzenia.
Telewizja Polska otrzyma sygnał do transmisji 32. finału ze studia WOŚP-u, które w tym roku powstaje na błoniach PGE Narodowego. Dzięki temu wybrane momenty wydarzenia, które produkowane jest zewnętrznie dla TVN-u, będą pokazywane przez całą niedzielę na antenach TVP - przekazuje TVP.
Chociaż nie będzie to powrót pełną gębą, z pewnością jest to duża i znacząca zmiana. Biorąc pod uwagę ogromną rozpiętość czasową, która dzieli tegoroczną edycję WOŚP z jej poprzedniczką w 2016, można mówić o małej rewolucji.
Tegoroczne hasło akcji to Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych. Finał 32. edycji zaplanowano na niedzielę 28 stycznia. Inaugurację oglądać będzie można także w Pytaniu na Śniadanie.