TVP kasuje swój kanał informacyjny. Telewizja publiczna podjęła decyzję

TVP3 Info
TVP3 Info
Źródło zdjęć: © YouTube

18.12.2023 11:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Telewizja Publiczna podjęła decyzję o skasowaniu jednego ze swoich kanałów informacyjnych. Jeden z pomysłów Jacka Kurskiego okazał się niewypałem?

Telewizja Polska po wyborach parlamentarnych ma przejść poważne zmiany, które już widać w niektórych decyzjach. Coraz częściej mówi się o odpolitycznieniu stacji, do tej pory kojarzonej często jako "tuba propagandowa" Prawa i Sprawiedliwości. Z pracą mają żegnać się kolejni dziennikarze, a teraz TVP podjęło decyzję o skasowaniu całego kanału informacyjnego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak informuje portal Wirtualne Media, po zaledwie kilkunastu miesiącach emisji z ekranów ma zniknąć kanał informacyjny TVP3 Info, który skupiał się na prezentowaniu informacji lokalnych. Za produkcję kanału odpowiada Telewizyjna Agencja Informacyjna, jeden z projektów Jacka Kurskiego. Tworzyło go około trzydziestu osób, a wyniki oglądalności kształtują się na poziomie 1,17% wszystkich widzów. Czy właśnie słabe wyniki są powodem, dla którego TVP3 Info zostanie skasowane?

TVP3 Info zniknie z ekranów. Telewizja Polska szuka oszczędności?

Według informacji Wirtualnych Mediów od początku 2024 roku TVP ma wprowadzać zmiany, w tym rezygnować z formatów, które nie przynoszą stacji spodziewanych zysków. Jednym z nich ma być TVP3 Info, ale to nie koniec cięć. Portal informuje, że z ramówki publicznego nadawcy zniknie także "Express Regionów" oraz teleturniej "Giganci historii" emitowany na antenie TVP Historia.

  • TVP 3 Info
  • TVP 3 Info
  • TVP 3 Info
  • TVP 3 Info
[1/4] TVP 3 InfoŹródło zdjęć: © YouTube
Źródło artykułu:Telewizja JastrząbPost
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także