TVP kasuje uwielbiany serial. Hit stacji znika z ekranów

TVP kasuje znany serial
TVP kasuje znany serial
Źródło zdjęć: © Instagram.com

29.05.2024 13:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Serial "Matylda" od TVP okazał się niezwykle popularną produkcją, a finałowy odcinek pierwszego sezonu zgromadził przed telewizorami rekordowe 2 miliony widzów. Choć takie liczby aż proszą się o kolejny sezon serialu, Telewizja Polska nie zamierza kontynuować tej historii.

Serial kostiumowy "Matylda" pojawił się na antenie TVP w marcu 2024 i zyskał grono oddanych fanów. Średnia oglądalność wyniosła ponad 1,8 miliona widzów. Wielbiciele z niecierpliwością czekali na kolejne serie przygód 17-letniej tytułowej bohaterki. Okazuje się jednak, że 26 maja na ekranach pojawił się jej ostatni, 13. odcinek.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Czy powstanie 2 sezon "Matyldy"?

Niesamowita popularność serialu nie przekonała Telewizji Polskiej do tego, żeby kontynuować serial i na Woronicza właśnie zapadła decyzja o zakończeniu serialu już na pierwszym sezonie! Ta decyzja dziwi nie tylko na dwu-milionową publikę, lecz także fakt, że opowieść Matyldy zakończyła się w momencie, który aż prosi się o jej kontynuację.

Na nieszczęście dla fanów produkcji Telewizja Polska nie ma wystarczających środków, aby kolejny raz podjąć się pracy nad tym serialem. Potwierdziła to sama Ilona Łepkowska.

Na razie nie mają pieniędzy, więc druga część serialu "Matylda", którą pod moim kierunkiem pisał zespół scenariuszowy, będzie musiała poczekać, jeśli w ogóle będzie zrealizowana. Choć ten pierwszy sezon cieszył się dużą popularnością - cytuje słowa Ilony Łepkowskiej "Super Express".

W jednym z wywiadów scenarzystka dodała, że napisała już nawet scenariusz do drugiego sezonu, który został zatwierdzony. Jednak bez pieniędzy zdjęcia nie są w stanie ruszyć.

Nie tylko "Matylda". "Klan" i i "Leśniczówka" też są pod ostrzałem

Nie tylko "Matylda" doczekała się tragicznego zakończenia. Władze TVP zdecydowały się również za rezygnację z produkcji serialu "Leśniczówka". Przez ich decyzję pracę straciło ponad 100 osób.

Równie niepewnie maluje się przyszłość serialu "Klan". Choć jest to jedna z najstarszych produkcji TVP, wciąż jest popularna, a jej wyniki powinny zadowalać, jeden z informatorów zdradził, że w obecnej sytuacji nikt nie może czuć się bezpiecznie. Ze względu na problemy finansowe spółki, trzeba być przygotowanym na najgorsze.

Spodziewaliście się, że zmiany w Telewizji Polskiej aż tak mocno wpłyną na ulubione seriale telewidzów?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także