TVP nie wyemitowało "Wiadomości". Zamiast tego przemówienie. "Zaszły zmiany"

Marek Czyż przemówił na oczach milionów widzów TVP1
Marek Czyż przemówił na oczach milionów widzów TVP1
Źródło zdjęć: © TVP Stream
Tiga

20.12.2023 20:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak wcześniej zapowiadano, popularny program informacyjny "Wiadomości" nie został wyemitowany w dniu dzisiejszym. Na antenie telewizji TVP1 zamiast tego pojawił się Marek Czyż, który zwrócił się do widzów słowami: "Mają państwo prawo oczekiwać wyjaśnień".

Dzień, o którym mowa, to środa 20 grudnia. O godzinie 19:30, zamiast oczekiwanych "Wiadomości", na ekranach telewizorów widzowie zobaczyli twarz Marka Czyża.

Czyż, zwracając się do widzów, stwierdził: "Jak państwo zauważyli, zaszły pewne zmiany, więc mają państwo prawo oczekiwać wyjaśnień. Żaden polski obywatel nie ma żadnego obowiązku wsłuchiwać się w czyjąkolwiek propagandę". Dodał, że obraz prezentowany przez studio przez ostatnie osiem lat był kreowany za pomocą dobranych farb. Teraz jednak, jak zapewnił, chcą zaproponować czystą wodę, która nie niesie nachalnych smaków. To jest początek nowego etapu.

Czyż wyjaśnił również, że "Wiadomości" powrócą na antenę już jutro, ale w nowej wersji.

Warto przypomnieć, że dzień wcześniej, we wtorek, Sejm przyjął uchwałę dotyczącą przywrócenia ładu prawnego oraz bezstronności i rzetelności mediów publicznych oraz Polskiej Agencji Prasowej. Protest polityków PiS na Woronicza trwał całą noc. Następnego dnia minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bartłomiej Sienkiewicz podjął decyzję o odwołaniu dotychczasowych prezesów zarządów TVP, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej oraz rad nadzorczych. Po godzinie 11 nadawanie przerwała stacja TVP Info.

Źródło artykułu:Telewizja JastrząbPost
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także