TVP zrezygnowało z disco polo. Magdalena Narożna tłumaczy, co teraz ją czeka

TVP zrezygnowało z disco polo. Magdalena Narożna tłumaczy, co teraz ją czeka

Magdalena Narożna o zniknięciu disco polo z TVP
Magdalena Narożna o zniknięciu disco polo z TVP
Źródło zdjęć: © KAPIF
30.04.2024 11:42

Do niedawna w Telewizji Polskiej nie brakowało koncertów disco polo. Kiedy zmieniły się władze stacji, taneczna muzyka niemalże całkowicie zniknęła z ramówki. Co to oznacza dla artystów tego gatunku? "Ludzie zatęsknią" - zaznacza Magdalena Narożna.

Magdalena Narożna to wokalistka jednego z najpopularniejszych zespołów disco polo, Piękni i Młodzi. W ostatnich latach obok Zenka Martyniuka, Weekendu czy Sławomira bardzo często występowała na największych scenach TVP, chociażby na "Sylwestrze Marzeń". Od kiedy nastąpiły zmiany w stacji, disco polo praktycznie całkowicie zniknęło z publicznej telewizji, co z pewnością dla wykonawców tego gatunku jest dużym ciosem. Na ten temat otworzyła się ostatnio wspomniana Narożna.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Magdalena Narożna o braku propozycji z TVP. Czekają ją problemy finansowe?

Muzyka disco polo wbrew pozorom ma się w naszym kraju świetnie. Gwiazdy sporo koncertują, co jest lwią częścią ich zarobków. W jednym z wywiadów dla Pomponika, Magdalena Narożna wypowiedziała się na temat finansów i obecnej sytuacji. Wokalistka zespołu Piękni i Młodzi nie narzeka, stwierdzając, że najwięcej zarabia właśnie z koncertów, a występy w telewizji traktowała jako przygodę i promocję disco polo, a także jej zespołu.

Gram tak dużo koncertów... Gdzieś tam wręcz, jeśli chodzi o telewizyjne imprezy, to musimy odmawiać czasami konkretnych gaż za koncerty, które gramy normalnie. Telewizja to jest dla nas fajny przecinek, reklama, gdzie możemy pokazać się szerokiej publiczności - zaznacza Narożna.

Narożna wierzy, że ludzie zatęsknią za disco polo i już zapowiada powrót do telewizji

Obecnie próżno szukać jakichkolwiek wzmianek czy występów disco polo w Telewizji Polskiej. Nowe władze chcą całkowicie odejść od poprzedniego charakteru TVP, rezygnując z tego typu muzyki. Według Magdaleny Narożnej, choć chwilowo publiczność "odpoczywa" od tego gatunku muzycznego, to niebawem wielu zatęskni za disco polo, a wtedy wrócą ze zdwojoną siłą.

Myślę, że disco na tym nie straci. Może nawet ludzie zatęsknią trochę za tym. Będzie come back ostry - dodała wokalistka.
Magdalena Narożna nie narzeka na brak pracy i zarobki
Magdalena Narożna nie narzeka na brak pracy i zarobki© AKPA
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także