Uczestnik "Gogglebox. Przed telewizorem" schudł ponad 170 kg. Nigdy nie był na siłowni!

Uczestnik "Gogglebox. Przed telewizorem" schudł ponad 170 kg. Nigdy nie był na siłowni!

Mateusz Borkowski z "Gogglebox. Przed telewizorem" schudł 170 kilogramów
Mateusz Borkowski z "Gogglebox. Przed telewizorem" schudł 170 kilogramów
Źródło zdjęć: © Instagram
Merlot
06.03.2024 16:39, aktualizacja: 07.03.2024 11:18

Uczestnik "Gogglebox. Przed telewizorem" schudł ponad 170 kg. Mateusz "Big Boy" Borkowski przez ostatnie lata zmienił się nie do poznania. Jak sam wyznał, nigdy nie był na siłowni, a restrykcyjne diety są mu obce.

Mateusz "Big Boy" Borkowski zyskał ogólnopolską rozpoznawalność dzięki udziałowi w "Gogglebox. Przed telewizorem". Na początku swojej przygody z programem TTV mężczyzna ważył ponad 250 kg. W pewnym momencie postanowił diametralnie zmienić swoje życie. Jak wyznał w jednym z wywiadów, skłoniły go do tego słowa lekarza.

Mateusz Borkowski z "Gogglebox. Przed telewizorem" schudł ponad 170 kg

Powiedział prawdę po żołniersku, prosto w oczy: "Słuchaj stary, ty za dwa, trzy lata umrzesz. Ważysz 250 kg, serce ci stanie, upadniesz, nawet nie będziesz wiedział kiedy" - wyznał w wywiadzie dla portalu Co za Tydzień.

W przypadku tak znaczącej nadwagi Mateusz postanowił poddać się operacji zmniejszenia żołądka, która nie była jego jedynym środkiem do celu. Borkowski wprowadził do swojej codzienności wiele zmian.

Schudł ponad 170 kg i nigdy nie był na siłowni. Jak tego dokonał?

Uczestnik "Gogglebox. Przed telewizorem" zmienił nawyki żywieniowe, odstawił alkohol i zrezygnował z produktów mącznych. Nie obyło się również bez aktywności fizycznej. Niemniej jednak Mateusz nigdy nie był na siłowni, a restrykcyjna dieta również jest mu obca. Jak tego dokonał?

Nigdy nie byłem na diecie, nigdy nie byłem na siłowni. Nigdy mnie to jakoś nie pociągało [...] Zmieniłem styl życia. Odrzuciłem wszelkie kanony, które są uznawane za powszechne wśród lekarzy dietetyków, sportowców [...] Dorzuciłem do tego to, że wykluczyłem węgle i zacząłem tak żyć - skomentował dla portalu Party.

Obecnie Borkowski waży zaledwie 73 kg i jak sam wyznał, czuje się o wiele szczęśliwszą osobą. W ciągu 7 lat udało mu się schudnąć ponad 170 kg, a widmo poprzedniego wyglądu zdaje się być nierealną przeszłością.

Grupa Jastrząb Post FB
Grupa Jastrząb Post FB© Materiały prasowe

Kochasz programy rozrywkowe i polskie seriale? To tak jak my! Jeśli chcesz wiedzieć więcej, dołącz do naszej grupy na Facebooku!

Mateusz Borkowski
Mateusz Borkowski© Instagram
Źródło artykułu:JastrzabPost.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także