W "19.30" pokazano materiał o marszu 11 stycznia. "Na siłę zwożą ludzi autokarami"

"19.30" o marszu 11 stycznia
"19.30" o marszu 11 stycznia
Źródło zdjęć: © TVP VOD

11.01.2024 21:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W czwartkowym wydaniu programu informacyjnego "19.30" Telewizja Polska pokazała materiał o marszu zwolenników Prawa i Sprawiedliwości. Pojawiła się opinia, że uczestnicy wydarzenia mieli być "na siłę zwożeni autokarami".

Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik trafili do aresztu, ale wielu zwolenników Prawa i Sprawiedliwości nie zgadza się z wyrokiem w sprawie afery gruntowej. Napiętą sytuację postanowili wykorzystać przeciwnicy obecnej władzy. "Protest Wolnych Polaków" przeszedł ulicami Warszawy, a informacja o wydarzeniu pojawiła się między innymi w serwisie informacyjnym TVP "19.30".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Protest Wolnych Polaków" skomentowany w "19.30". TVP pokazała reportaż w wydarzenia

W czwartkowym wydaniu "19.30" nie zabrakło informacji o marszu zwolenników Prawa i Sprawiedliwości oraz deklaracji prezydenta Andrzeja Dudy o wszczęciu postępowania ułaskawiającego Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Reporter TVP Bartosz Filipowicz poinformował, że na marszu miało pojawić się około 35 tysięcy osób. Nie zabrakło także opinii polityków koalicji rządzącej. Jedną z nich można było uznać za kontrowersyjną.

PiS zwoził ludzi na siłę na "Protest Wolnych Polaków"?

W 19.30 głos na temat marszu zorganizowanego 11 stycznia zabrali politycy Koalicji Obywatelskiej, PSL i Lewicy. Reprezentujący ostatnią z wymienionych partii Dariusz Wieczorek podzielił się swoimi wątpliwościami co do tego, że wydarzenie pokazuje realne nastroje panujące wśród Polaków. Przyznał, że dotarły do niego informacje o zwożeniu na miejsce osób z całego kraju nawet wbrew woli niektórych.

Słyszałem, że na siłę zwożą ludzi z Polski autokarami — poinformował.

To z pewnością nie koniec gorących dyskusji na temat marszu.

  • Marsz 11 stycznia Jarosław Kaczyński
  • "19.30"
[1/2] Marsz 11 stycznia Jarosław KaczyńskiŹródło zdjęć: © TVP VOD
Źródło artykułu:Telewizja JastrząbPost
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także